Teatr Śląski wyraża solidarność z Ukrainą


Szanowni Państwo,

nie ma słów na opisanie tego, co dzieje się dziś w Ukrainie. Nie ma słów, które by dostatecznie wyraziły nasz protest wobec rosyjskiej agresji. Brakuje słów na wyrażenie współczucia dla cierpienia ludzi, którzy giną od pocisków, ukrywają się przed bombami i muszą uciekać ze swojego kraju.

Dzisiaj wszyscy jesteśmy z Ukrainkami i Ukraińcami, naszymi przyjaciółmi, współpracownikami, obywatelami Ukrainy.

Częścią rosyjskiej agresji na Ukrainę jest próba unieważnienia ukraińskiej kultury i państwowości. Występując zdecydowanie w jej obronie, w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach w dniach 5 i 6 marca zagramy spektakl Pokora ukraińskimi napisami. Przygotowujemy również czytanie zapisków, fragmentów, notatek, dialogów, monologów, słów napisanych teraz przez osoby z Ukrainy.

Robert Talarczyk: „To, co możemy zrobić jako teatr, to zaświadczyć, że niezależna Ukraina, ukraiński język i ukraińska kultura istnieją i są dla nas ważne. Єднаємося з українцями!”.  

Wydarzeniom towarzyszyć będzie kwesta na pomoc Ukrainie!

W tym trudnym momencie musimy być solidarni.

Dyrekcja i zespół Teatru Śląskiego w Katowicach

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.