Marcin Krupa okazał wsparcie Ukrainie. „Mogę zapewnić Was, że w razie potrzeby zawsze znajdziecie schronienie w Katowicach”

Nad ranem wojska rosyjskie rozpoczeły atak rakietowy na ukraińskie miasta. Według doniesień CNN każde ukraińskie miasto zostało zbombardowane. Wobec tego dramatycznego wydarzenia, Prezydent Katowic Marcin Krupa wyraził publiczne wsparcie dla Ukraińców i zapewnił, że każdy znajdzie schronienie w mieście.

„Społeczność międzynarodowa musi podjąć szybkie, skuteczne i dotkliwe dla reżimu Putina kroki. Musimy pokazać Braciom Ukraińcom, że nie są sami. Jako prezydent Katowic mogę zapewnić Was, że w razie potrzeby zawsze znajdziecie schronienie w Katowicach – nasze miasto, może stać się także Waszym drugim domem” – skomentował Marcin Krupa. Prezydent Katowic zaznaczył także, że obecne wydarzenia są ceną za bierność, jaką wykazał się świat w 2014 roku – po zajęciu przez Rosję Krymu.

Wsparcie wyrazili również liczni członkowie Rady Miasta, m.in. Patryk Białas, Krzysztof Kraus i Jarosław Makowski. „Chcę też podkreślić solidarność z tym obywatelom Ukrainy, którzy żyją, pracują czy studiują w naszym mieście – Katowicach. Dziś jesteśmy z Wami, przekonani, że nikt nie może odebrać ludziom prawo do wolności i samostanowienia” – napisał ostatni z polityków.

Magdalena Kwaśniok
Magdalena Kwaśniok