Powstanie nowe osiedle przy ul. Kozielskiej

IDEA 

Otwarcie na panoramę

Śląsk, jako odważnie zmieniający się europejski region, zyskuje w ostatnich latach zupełnie nowy skyline. Jest to kopalnia niewykorzystanego potencjału w kontekście zabudowy mieszkaniowej, gdzie otwarcie na katowicką panoramę może stać się bezkonkurencyjnym atutem. VIDOK otwiera się na nowe oblicze katowickiego miasta, przenosząc jego energię na peryferia i stanowi punkt wyjścia dla dalszego rozwoju miasta na tym obszarze. Zainspirowany korelacją między ekspozycją zastanego miejskiego krajobrazu i tworzeniem nowego istotnego punktu na panoramie Katowic. Jest to kolejny ważny krok w kreowaniu sylwetki śląskiej metropolii przy zachowaniu harmonii pomiędzy tworzoną i oryginalną architekturą. 

VIDOK jako kolejowa brama miasta

Zwracamy uwagę, jak charakter miasta definiowany jest nie tylko przez pryzmat ścisłego centrum, ale także odległych wjazdów, które mogą stać się jego wizytówką. Pierwsze wrażenie jest kluczowe, dlatego kolejowa brama do Katowic może wpłynąć na zaniedbane tereny, które zyskają nową jakość poprzez rewaloryzacje przestrzeni dookoła.

FORMOWANIE

WIDOK jest najważniejszy. Zarówno dla mieszkańców, jak i przechodniów. Zastosowanie zabudowy punktowej ujmuje w ramy widok z poziomu terenu oraz umożliwia mieszkańcom podziwianie panoramy Katowic. Ulica Kozielska stała się główną osią determinującą formowanie budynków. Prostopadłościenne bryły nabrały dynamiki, organicznie dopasowując się do osi zastanych perspektyw. Tak ukształtowana baza została otoczona wieńcem obszernych tarasów stanowiących bufor między wnętrzem mieszkania i miastem. Przestrzenie między budynkami oraz tarasy dachowe w pełni wykorzystują rekreacyjny potencjał miejsca, wzbogacając okolice o nowe punkty widokowe. 


Podstawowe dane:
Lokalizacja : KATOWICE
Powierzchnia: 8339,38 m2
Ilość mieszkań: 151

Franta Group

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.