Pokaz specjalny filmu „Sonata” i spotkanie z gośćmi w Kinie Światowid

Wyjątkowe wydarzenie w Kinie Światowid w Katowicach. W poniedziałek, 7 lutego, zobaczymy nagrodzony na festiwalu w Gdyni film „Sonata” Bartosza Blaschke, a po seansie odbędzie się spotkanie z bohaterem filmu Grzegorzem Płonką i twórcami: Bartoszem Blaschke, Łukaszem Simlatem i Michałem Sikorskim. Będzie to seans z napisami dla Głuchych, a spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

„Sonata” to pełnometrażowy debiut fabularny pochodzącego z Gliwic absolwenta katowickiej „Filmówki” – Bartosza Blaschke. Film opowiada prawdziwą historię niezwykłego muzyka Grzegorza Płonki z Murzasichla: jego niesamowitą, okupioną ogromnym wysiłkiem i walką, drogę do osiągnięcia niemożliwego.
Mały Grzegorz żyje w swoim hermetycznym świecie. Wydaje się, że jego jedyną pasją jest uderzanie w klawiaturę starego fortepianu stojącego w jego domu. Po kilkunastu latach wychodzi na jaw, że przyczyną izolacji Grzegorza nie jest autyzm, jak początkowo uznano, tylko głęboki niedosłuch, pod którym skrywa się wielki talent muzyczny. Dzięki aparatowi słuchowemu Grześ zaczyna poznawać dźwięki, słowa i muzykę, w której się zakochuje.

Film Bartosza Blaschke okazał się jedną z najciekawszych polskich produkcji prezentowanych na ostatnim Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie otrzymał Nagrodę Publiczności, a Michał Sikorski, wcielający się w głównego bohatera, został wyróżniony Nagrodą za debiut aktorski.

Kino Światowid pokaże „Sonatę” w najbliższy poniedziałek, 7 lutego, o 19.00 w ramach Klubu Filmowego 212. OSTATNI GASI ŚWIATŁO. Po pokazie odbędzie się spotkanie z Bartoszem Blaschke, Grzegorzem Płonką, Łukaszem Simlatem i Michałem Sikorskim.

Będzie to POKAZ Z NAPISAMI DLA OSÓB GŁUCHYCH, a spotkanie będzie tłumaczone na POLSKI JĘZYK MIGOWY! Tłumaczenie na PJM – Irena Piecha.

Więcej o wydarzeniu: na stronie Kina Światowid i na Filmowa.net

Bilety do kupienia w kasie Kina Światowid i na Filmowa.net

Instytucja Filmowa Silesia Film

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.