Nowa Lewica chce uhonorować WOŚP. Ugrupowanie proponuje nadanie nazwy rondu w Katowicach

Podczas Zebrania Ogólnego członków Nowej Lewicy w Katowicach wybrano nowe władze miejskie ugrupowania. Na Przewodniczącego Rady Miejskiej wybrano jednogłośnie Jerzego Woźniaka, wiceprzewodniczącymi zaś zostali przedstawiciele dwóch frakcji: Jarosław Graziadei-Darmas z frakcji SLD oraz Mikołaj Pastwa – reprezentant Wiosny.

Członkowie partii oraz Młodej Lewicy złożyli na ręce przewodniczącego Rady Miasta Macieja Biskupskiego wniosek o uhonorowanie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomysłodawcy zaproponowali nadanie imienia WOŚP rondu przy ul. Sokolskiej i ul. Oblatów w katowickiej Koszutce.

Przedstawiciele Lewicy zwrócili uwagę na ogromny wkład organizacji w walkę o poziom służby zdrowia w Polsce. „Niewątpliwie największą, najbardziej rozpoznawalną i skuteczną fundacją działającą w tej sprawie jest wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która z roku na rok doposaża oddziały szpitalne (w tym szczególnie pediatryczne i geriatryczne) w nowoczesny sprzęt medyczny. Warto nadmienić, iż Fundacja WOŚP, za swoją działalność, była także nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla. Uważamy, że taka działalność zasługuje na odpowiednie wyróżnienie, także ze strony miasta” – uzasadnili wnioskodawcy.

Magdalena Kwaśniok
Magdalena Kwaśniok