Na deskach Teatru Śląskiego odbędzie się jubileuszowy pokaz spektaklu „Kabaret Mumio”

Na deskach Teatru Śląskiego odbędzie się jubileuszowy pokaz spektaklu „Kabaret Mumio”. Spektakl zostanie zaprezentowany 29 stycznia 2022 o godz. 19.00 na Scenie w Galerii. Legendarny spektakl komediowy Mumio  – „Kabaret Mumio” został przedstawiony publiczności już prawie 1000 razy, na scenach całego kraju.

Mumio – „Kabaret Mumio” jest autorskim przedstawieniem Teatru Epty-a, opartym na własnych tekstach i muzyce. Stworzony został jako kameralny spektakl teatralny w konwencji kabaretowej. Stanowi wynik poszukiwań wywodzących się z tradycji i metod teatru off-owego.

Odwołanie do indywidualnego poczucia absurdu, mającego swoje źródło w nas samych, radykalna, choć pełna ciepła autoironia – zwalniają przekaz z  agresji i nieznośnego moralizowania. Aspekt ludyczny, „rozrywkowy” przedstawienia, realizowany środkami teatralnymi, nie jest celem samym w sobie,  podporządkowując się szerszej koncepcji estetycznej.

Działanie na różnych poziomach odbioru, nacisk na solidny warsztat sceniczny skupiony na budowaniu postaci, bezkompromisowe poczucie humoru a także uparte poszukiwanie własnego, indywidualnego wyrazu, zaowocowało – jak dotychczas –  zainteresowaniem i uznaniem ze strony bardzo zróżnicowanej publiczności i krytyków.

Teatr Śląski

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.