Mandat dla pirata drogowego za spowodowanie kolizji. Kierowca zapłaci 5 tys. zł

Kierujący citroenem, który spowodował kolizję, został ukarany mandatem karnym w wysokości 5 tys. zł. Mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków drogowych, na łuku drogi utracił panowanie nad samochodem i uderzył w metalowy płot. Na szczęście w wyniki zdarzenia nikt nie ucierpiał. 21-latek wcześniej wielokrotnie otrzymywał już mandaty za znaczne przekroczenia dozwolonej prędkości.

Do zdarzenia doszło 17 stycznia o godz. 2.00 na ulicy Dobrego Urobku w Katowicach. Dyżurny katowickiej komendy otrzymał informację, że kierujący citroenem, jadąc z nadmierną prędkością na łuku drogi, wypadł i uderzył w metalowy płot posesji. Według zgłaszającego kierujący był przytomny, ale uskarżał się na ból nóg i rąk. W trakcie obsługi zdarzenia policjanci ustalili, że 21-letni kierujący był już wielokrotnie karany mandatami za znaczne przekroczenia dozwolonej prędkości. Tym razem na szczęście obyło się bez ofiar. Kierujący po badaniach wrócił do domu. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym w wysokości 5 tys. zł.

Przypominamy, że główną przyczyną zdarzeń drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie pieszym i rowerzystom. Niestety nie wszyscy kierujący o tym pamiętają. Tylko od początku 2022 roku policjanci katowickiej drogówki ujawnili ponad tysiąc przekroczeń prędkości, z czego aż prawie 900 w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych. W związku z powyższym apelujemy o przestrzeganie nie tylko dozwolonych limitów prędkości, ale dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.

Śląska Policja

Magdalena Kwaśniok
Magdalena Kwaśniok