Katowickie licea wysoko w rankingu Perspektywy 2022

Miesięcznik “Perspektywy” przedstawił wyniki rankingu szkół ponadgimnazjalnych na rok 2022. Nie zabrakło w nim również katowickich placówek. Szczególnie wysoko uplasowało się III LO im. Adama Mickiewicza, a także Technikum nr 17 (Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe).

To już 24. raz, kiedy miesięcznik „Perspektywy” prezentuje zestawienie najlepszych liceów i techników z całej Polski. Redakcja na podstawie wyliczeń m.in. sukcesów w olimpiadach, matur,                          a w przypadku techników również egzaminu zawodowego, corocznie określa które z polskich szkół ponadgimnazjalnych najlepiej przygotowały uczniów do opuszczenia swoich murów. Najlepszym placówkom edukacyjnym przyznaje się specjalne wyróżnienie trzech gradacji: brązowej, srebrnej                 i złotej.

Aż 10 katowickich szkół otrzymało w tym roku oficjalny Znak Jakości od redakcji „Perspektyw”. 5 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe. Z liceów, najlepiej poradziło sobie III LO im. Adama Mickiewicza, zajmując wysokie, 19 miejsce w ogólnopolskim rankingu, i 2 miejsce w rankingu wojewódzkim.                   W następny kolejności uplasowało się VIII LO z Oddz. Dwujęz. im. Marii Skłodowskiej-Curie: 103                    w Polsce i 11 w woj. śląskim. Katowickie podium zamknęło natomiast I LO z Oddz. Dwujęz. im. Mikołaja Kopernika, na miejscach 141 i 14.

W przypadku techników, dobre 23 miejsce w rankingu ogólnopolskim zajęło technikum nr 17 (ŚTZN). Kolejne było ZSPS im. J. Rymera, które w ciągu jednego roku skoczyło z 221 pozycji na miejsce 86 rankingu. Technikum nr 18 ulokowano natomiast na 212 pozycji w Polsce.

Katowickie szkoły wyjątkowo dobrze poradziły sobie w olimpijskiej części rankingu. Aż 4 szkoły z naszego miasta uplasowały się w pierwszej setce najlepszych olimpijskich szkół w Polsce. Są to kolejno: III LO im. Adama Mickiewicza – miejsce 15, VIII LO z Oddz. Dwujęz. im.  Curie – m. 68, Technikum nr 1 – m. 70, oraz I LO z Odz. Dwujęz. im. Mikołaja Kopernika – m. 96.

Więcej na https://2022.licea.perspektywy.pl/rankings

Urząd Miasta Katowice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.