Gigantyczne kolejki do IKEA Katowice. Na wejściu musisz okazać paszport covidowy

Przez cały weekend przed sklepem meblowym IKEA w Katowicach ustawiały się gigantyczne kolejki. Wszystko za sprawą nowych obostrzeń. Zgodnie z z rozporządzeniem Rady Ministrów z 14 grudnia 2021 r. do ustanowionego limitu liczby osób, czyli 1 os. na 15 m2, nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19, pod warunkiem okazania przez te osoby unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID lub zaświadczenia o szczepieniu, o negatywnym wyniku testu i o powrocie do zdrowia w związku z COVID-19.

Pracownicy IKEA Katowice przed wejściem sprawdzają dokumenty covidowe i do sklepu wpuszczają liczbę osób zgodną z limitem. Obecne przepisy, zgodnie z rozporządzeniem, mają obowiązywać do 31 stycznia 2022 r.

Fot. M. Jordan

Dokładamy wszelkich starań, aby nasze miejsca spotkań z Klientami spełniały wymogi określone przez polskie służby sanitarne, ale także światowe standardy IKEA. (…) W naszych sklepach zapewniamy środki dezynfekcji, stosujemy limity liczby klientów na m2, stosujemy się do obowiązku noszenia maseczek, jak również zachęcamy do zachowania bezpiecznego dystansu społecznego w trakcie zakupów. – czytamy na stronie meblowego giganta.

Staliście w kolejce pod IKEĄ?

Natalia Wrocławska
Natalia Wrocławska