Placówka z Katowic wśród zwycięzców konkursu „Zostań pomocnikiem św. Mikołaja” Fundacji „Wawel z Rodziną”

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się coraz większymi krokami. Marka Wawel i Fundacja Wawel z Rodziną” po raz kolejny w tym magicznym czasie zainspirowali do czynienia dobra. W ramach organizowanej od 13 lat akcji Zostań Pomocnikiem Świętego Mikołaja” aż 430 placówek opiekuńczych w całej Polsce otrzymało jak dotąd 65 ton słodyczy. W tym roku dzieci i młodzież z domów dziecka i ze świetlic środowiskowych z całej Polski  już po raz drugi mogły same wcielić się w rolę Świętego Mikołaja i obdarować seniorów własnoręcznie przygotowanymi ozdobami świątecznymi. W gronie nagrodzonych placówek znalazła się Świetlica Środowiskowa „Nikisz” w Katowicach.

Firma Wawel i Fundacja „Wawel z Rodziną” corocznie w okresie świąt aktywnie działają na rzecz świetlic środowiskowych i domów dziecka w całej Polsce wspierając je słodyczami. W tym roku w ramach akcji Zostań Pomocnikiem Świętego Mikołaja”, Fundacja „Wawel z Rodziną” zaprosiła po raz kolejny podopiecznych placówek opiekuńczo – wychowawczych do niezwykłego konkursu.  Zadaniem było przygotowanie ozdób świątecznych i przekazanie ich seniorom ze swojej okolicy. 

Do konkursu zgłosiło się ponad 50 placówek, które przygotowały piękne ozdoby świąteczne. Każda placówka biorąca udział w konkursie wskazywała adres, pod który trafią niezwykłe  prezenty. Jednymi ze zwycięzców w konkursie zostali podopieczni Świetlicy Środowiskowej „Nikisz” w KatowicachDzieci i młodzież przekazały przygotowane samodzielnie ozdoby świąteczne na rzecz Hospicjum Cordisoraz Zakładu Opieki Długoterminowej EpioneW ramach podziękowań zwycięzcy – Pomocnicy świętego Mikołaja otrzymali zestawy słodyczy marki Wawel. Dla wszystkich zaś szczególną nagrodą była radość i wdzięczność seniorów za pamięć, poświęcony czas i otrzymane prezenty.

Wiceprezes Fundacji „Wawel z Rodziną” – Sylwia Warnecka, podsumowała tegoroczną edycję dobroczynnej akcji: – „Jesteśmy dumni, że już po raz drugi dzieci tak chętnie dołączyły do naszej akcji. W tak magicznym czasie, jakim są Święta Bożego Narodzenia możemy pomagać i inspirować najmłodszych do pomocy Świętemu Mikołajowi orazpokazywać im jaką moc mają drobne gesty.

#

Fundacja „Wawel z Rodziną” od 2008 roku aktywnie kontynuuje działalność dobroczynną firmy Wawel. W swoich działaniach wspiera inicjatywy poszerzające wiedzę, zdolności dzieci, tak, żeby było im łatwiej wejść w dorosłe życia. Aktywnie angażuje się w pomoc społeczną i edukacyjną oraz wspieranie polskich rodzin, osób i instytucji sprawujących opiekę zastępczą nad dziećmi. Fundacja aktywnie wspiera także świetlice środowiskowe. W 2018 roku uruchomiła innowacyjny program społeczny „Dobro od Dziecka”, który wspiera wychowawców w codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą.

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.