Rozstrzygnięcie konkursu „Katowice w obiektywie 2021″

Tegoroczna edycja konkursu „Katowice w obiektywie” spotkała się z bardzo przyjaznym przyjęciem. Jubileuszowy temat „50 lat Spodka” zainteresował wielu miłośników fotografowania.

Spośród przyjętych do konkursu zdjęć jury, składające się z przedstawicieli wydziału promocji urzędu miasta Katowice i Okręgu Śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików, wybrało 30 fotografii, które znajdą się na grudniowej wystawie w należącej do ZPAF-u galerii. Komisja wybrała również prace, które zostaną opublikowane w kalendarzu na przyszły rok, oraz trzy zdjęcia zwycięskie, których autorzy otrzymają nagrody finansowe (dwa pierwsze miejsca) lub zaproszenie do udziału w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez ZPAF (trzecie miejsce).

O tym, jakie zdjęcie znalazło się na wystawie czy w kalendarzu oraz kto zdobył nagrody specjalne, będzie można dowiedzieć się podczas wernisażu, który odbędzie się w środę 1 grudnia o godz. 18:30 w nowej siedzibie ZPAF-u przy ul. Dąbrowskiego 2.

Wernisaż odbędzie się z zachowaniem obowiązujących zasad reżimu sanitarnego. Prosimy pamiętać o konieczności noszenia podczas wernisażu maseczki zasłaniającej usta i nos. 

W tegorocznej edycji konkursu w gronie osób, których zdjęcia zostały wybrane przez jury, znaleźli się: Marcin Bawiec, Wiktoria Biegun, Piotr Cieślak, Olga Dybała, Grzegorz Dyga, Jakub Dyl, Michał Gurgul, Julia Gwiżdż, Patryk Janota, Ireneusz Kaźmierczak, Lilianna Ligęza-Jasik, Grzegorz Maciąg, Iza Makowska, Zuzanna May, Antoni Michalski, Artur Migdał, Martyna Nowak, Łukasz Pajor, Michał Pietrzak, Krzysztof Podlejski, Robert Sobczak, Krzysztof Ścigała, Nikola Szyndler, Łukasz Tadla, Damian Wis, Marian Wróbel. 

Urząd Miasta Katowice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.