10-lecie wystawy Muzeum Barbary i Stanisława Ptaków

W tym roku Dział Teatralno-Filmowy MHK obchodzi 10-lecie istnienia. Dokładnie 19 listopada 2011 po raz pierwszy otwarto dla zwiedzających wystawę stałą „Muzeum Barbary i Stanisława Ptaków” mieszczącą się w byłym mieszkaniu tej artystycznej pary.
Od piątku 19 listopada do niedzieli 21 listopada 2021 Dział Teatralno-Filmowy zaprasza do wspólnego świętowania jubileuszu. Przygotowaliśmy specjalną metamorfozę wystawy stałej „Muzeum Barbary i Stanisława Ptaków”, licząc, że uda nam się pozytywnie zaskoczyć zwiedzających. Zaplanowaliśmy oprowadzanie po wystawie, prezentacje filmów dokumentujących ekspozycje muzealne i najciekawsze wydarzenia minionych 10 lat, nagraliśmy wspomnienia przyjaciół Barbary i Stanisława Ptaków – głównie ludzi kultury: aktorów, reżyserów, dyrektorów teatrów, a także przyjaciół tego miejsca, dzięki którym ono żyje, rozwija się i inspiruje.

Zapraszamy również na jubileuszowy koncert z cyklu „Przyjaciele Barbary i Stanisława” na którym usłyszymy Joannę Kściuczyk-Jędrusik oraz na spotkanie z Krzysztofem Korwinem-Piotrowskim, którego filmy będziemy prezentować w Dziale w niedzielę. Szczegółowy program poniżej:

ŚWIĘTUJMY RAZEM 10-lecie wystawy stałej „Muzeum Barbary i Stanisława Ptaków” – jubileuszowa metamorfoza ekspozycji:


19 listopada 2021 (piątek)
12.00 – oprowadzanie po wystawie.
12.00–20.00 – prezentacja filmów dokumentujących 10 lat działalności Działu Teatralno-Filmowego MHK.
20 listopada 2021 (sobota)
12.00 – oprowadzanie po wystawie.
12.00–18.00 – „O Basi, Stasiu i ich mieszkaniu…” – prezentacja filmów ze wspomnieniami przyjaciół i współpracowników Barbary i Stanisława Ptaków, a także przyjaciół tego miejsca.
18.00 – „Przyjaciele Barbary i Stanisława”. Spotkanie specjalne –
koncert Joanny Kściuczyk-Jędrusik. Akompaniament Ewa Zug

21 listopada (niedziela)
12.00 – oprowadzanie po wystawie.
13.00–18.00 – „Filmowo i wspomnieniowo” – dzień z filmami Krzysztofa Korwina-Piotrowskiego.
18.00 – spotkanie z autorem i bohaterami filmów.
Uwaga: w dniach 19–21 listopada Dział Teatralno-Filmowy MHK czynny od 12.00 do 20.00
Organizację wydarzenia wspomogła finansowo Fundacja Stanisława Więcka. Patronat medialny – Goniec Górnośląski.

W trosce o Wasze bezpieczeństwo wobec narastającej fali pandemii informujemy, iż w koncercie Joanny Kściuczyk-Jędrusik, który odbędzie się 20 listopada o godz. 18.00 oraz w spotkaniu z Krzysztofem Korwinem-Piotrowskim, które odbędzie się 21 listopada o godz. 18.00, w Dziale Teatralno-Filmowym MHK, może uczestniczyć jedynie 40 widzów.
Wszystkich, którym nie uda się wziąć udziału w zapowiadanych wydarzeniach informujemy, iż uroczystości zostaną nagrane i wkrótce zostanie udostępnimy filmy na kanale You Tube MHK, stronie internetowej oraz na Facebooku.

Urząd Miasta Katowice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.