DAZN Group rozwija swój oddział w Katowicach

DAZN Group to firma oferująca usługę streamingu sportowego na żywo i na żądanie. To ponad 40 różnych dyscyplin sportowych na 200 rynkach dla milionów użytkowników. Platforma oferuje ponad 800 sportowych wydarzeń rocznie. Firma cały czas rozwija swój oddział w Katowicach.

– Rozwój nowoczesnych sektorów gospodarki w Katowicach, jaki obserwujemy w ostatnich kilku latach, ma dla nas ogromne znaczenie, ponieważ właśnie te branże najsilniej kształtują dziś nowy wizerunek miasta sprawiając, że staje się ono coraz bardziej atrakcyjne dla inwestorów. Z tym większą uwagą i zadowoleniem przyjmujemy wszelkie wiadomości, potwierdzające dynamiczny wzrost tego sektora – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Dobrym tego przykładem jest działająca w Katowicach już od dekady firma DAZN, która w dalszym ciągu rozwija się w naszym mieście. Dzięki takim firmom jak DAZN, Katowice stały się miejscem realizacji różnorodnych międzynarodowych projektów. Projekty te doskonale wpisują się w procesy gospodarczej i społecznej transformacji naszego miasta – dodaje prezydent.

DAZN ma swoje korzenie w firmie Perform Group, która powstała w 2007 roku w Wielkiej Brytanii, aby następnie rozwijać swoją działalność także w innych krajach, w tym w Polsce. Katowickie biuro zostało otwarte w 2011 roku początkowo zatrudniając około 100 osób. W wyniku dynamicznych zmian na rynku powstał pomysł na stworzenie innowacyjnej platformy DAZN, która od 2016 roku sukcesywnie opanowuje kolejne rynki na świecie. W chwili obecnej DAZN jest firmą globalną z zespołem liczącym około 2800 osób na całym świecie. W Katowicach pod jednym dachem pracują zarówno zespoły z obszaru technologii, jak również finansów – łącznie około 250 osób. 

– W tym i przyszłym roku planujemy zatrudnienie kilkudziesięciu specjalistów do naszego działu Engineering. Zdecydowana większość wakatów to nowe stanowiska, powstałe w związku z intensywnym rozwojem naszych projektów. Sukcesywnie powiększamy nasz zespół Mobile, ponieważ to właśnie z Katowic tworzymy aplikację na urządzenia iOS i Android, z której korzystają miliony użytkowników na całym świecie. Na równie ciekawe wyzwania mogą liczyć u nas programiści Node.js, dbający o backendnaszej usługi oraz programiści JavaScript, rozwijający frontend naszej aplikacji na takie urządzenia jak smart TV, konsole czy set-top boxy, bo sport najlepiej ogląda się przecież na dużym ekranie. Poza obszarem IT, regularnie zatrudniamy również specjalistów ds. księgowości do naszego finansowego centrum usług wspólnych – podkreśla Agnieszka Rojek, Talent Acquisition Lead w DAZN.

Subskrybenci DAZN mogą oglądać na żywo między innymi zmagania piłkarskie w najlepszych ligach w Europie (Premier League, Bundesliga, Serie A, La Liga), zawody międzynarodowe (mistrzostwa świata i Europy), a także wszystkie najważniejsze rozgrywki w takich dyscyplinach jak koszykówka, football amerykański, baseball, hokej na lodzie, tenis czy sporty walki.

–  Mimo, że jesteśmy określani przez niektórych korporacją, to nadal czuć u nas atmosferę start-upu. Na pierwszym miejscu stawiamy dobre samopoczucie pracowników, co widać na każdym kroku poprzez ogromną ilość inicjatyw z zakresu well-being. Unikamy hierarchii tam, gdzie to tylko możliwe, a otwartość na informację zwrotną, wzajemną pomoc i duża autonomia oraz elastyczność w podejściu do pracy są zdecydowanie naszymi atutami – mówi Agata Zdrojewicz, HR Manager DAZN.

Więcej o DAZN i planowanej rekrutacji: 

https://careers.dazn.com/locations/katowice/

https://bit.ly/3q4WGHr

Urząd Miasta Katowice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.