Rusza XIV edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

W okresie 8-14 listopada br. odbędzie się XIV edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, którego Miasto Katowice jako Miejski Inkubator Przedsiębiorczości Rawa.Ink będzie partnerem. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości odbywający się w tym roku pod hasłem Biznes jutra to międzynarodowy projekt, którego celem jest wspieranie przyszłych i obecnych przedsiębiorców. Projekt promuje świadomy rozwój i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Każdego roku w listopadzie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości organizują bezpłatne wydarzenia z zakresu przedsiębiorczości.

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Miejski Inkubator Przedsiębiorczości Rawa.Ink wraz z partnerami organizuje cztery wydarzenia związane z szeroko rozumianą przedsiębiorczością. W dniu 08.11.2021 r. odbędzie się spotkanie pn. „Społeczna odpowiedzialność biznesu – CSR”, w którym udział wezmą przedstawiciele firm oraz organizacji pozarządowych. Spotkanie ma na celu integrację przedstawicieli organizacji pozarządowych i biznesu, wymianę informacji, poglądów, opinii, ułatwiających nawiązywanie partnerstw oraz być może także realizację wspólnych inicjatyw i projektów. 

W dniu 09.11.2021 r.  we współpracy z firmą Daxon Solution Dagmara Modrzejewska odbędzie się kolejna edycja Konferencji ITILove pt.:  „Ochrona firmy w cyberprzestrzeni”. Podczas Konferencji zostanie poruszona tematyka poświęcona ostrożności w sieci, jak bezpiecznie prowadzić e-biznes, czego unikać i na co zwracać szczególną uwagę oraz jakie zabezpieczenia wprowadzić w celu minimalizacji zdefiniowanych ryzyk. W tym samym dniu we współpracy z firmą Wise Money Igor Ginialski odbędzie się spotkanie z cyklu Business Lab pn. „Design Thinking – zachwyć klienta i podnieś zysk”. Design Thinking jest metodą pracy kreatywnej, aby przy użyciu kompetencji wszystkich zaangażowanych osób stworzyć coś, co będzie nowością i jak najlepiej odpowie na potrzeby klientów. Prelegenci jako Flip Mind chcą opowiedzieć jak korzystać z Design Thinking, aby osiągać jak najlepsze rezultaty.

Z kolei w dniu 10.11.2021 r. we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatywa Firm Rodzinnych oraz  firmą DPM Sp. z o.o. zorganizowany zostanie panel dyskusyjny pn. „Znaczenie intuicji w prowadzeniu biznesu”, w którym przedstawiciele firm  rodzinnych odpowiedzą na pytania z zakresu: roli wykorzystania intuicji w prowadzeniu biznesu, wad i zalet intuicji w biznesie, przykładów pozytywnego wykorzystania intuicji oraz źródeł intuicji biznesowej. Wszystkie wydarzenia, które organizuje Miejski Inkubator Przedsiębiorczości Rawa.Ink wraz z partnerami są bezpłatne.

Więcej informacji o wydarzeniach można znaleźć  na Facebooku Miejskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Rawa.Ink: https://www.facebook.com/Rawa.Ink/?ref=bookmarks oraz na stronie Miejskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Rawa.Ink: https://rawaink.katowice.eu/.

Urząd Miasta Katowice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.