Na Osiedlu Witosa powstanie komisariat policji? Radny wniósł interpelację

W odpowiedzi na prośby mieszkańców Osiedla Witosa radny Krzysztof Kraus rozpoczął starania o utworzenie na terenie dzielnicy komisariatu policji. W interpelacji członek rady miasta podkreślił, że co prawda miasto nie ma kompetencji do decydowania o strukturze i rozmieszczeniu jednostek służb, może jednak podjąć działania zmierzające do przedstawienia kompetentnym organom potrzeb mieszkańców.

Aktualnie Osiedle Witosa podlega pod VII Komisariat Policji w Katowicach, który obsługuje również Osiedle Tysiąclecia, fragment dzielnicy Dąb oraz Załęże. Radny podkreśla, że tak duży obszar i ogromna ilość mieszkańców objęta jednym komisariatem nie wpływa na efektywne dbanie o bezpieczeństwo katowiczan: „Skuteczność działań policji zależy także od jej widoczności, jak i bliskości w stosunku do obywatela/mieszkańca. Tak buduje się zaufanie dla służby, ale i dzięki temu możliwe jest lepsze prowadzenie tak ważnych działań o charakterze prewencyjnym, rozpoznawczym, diagnozującym zagrożenia – tak, aby skutecznie im zapobiegać, a gdy trzeba, z nimi walczyć” – skomentował wnioskodawca.

Krzysztof Kraus zaznaczył również, że „to dzięki działce przekazanej przez Miasto Katowice możliwa jest budowa nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Katowicach przy ul. Kolońskiej”. Wobec takiej współpracy między miastem a policją, wydaje się, że jest to najlepszy moment na forsowanie pomysłu powstania komisariatu dedykowanego potrzebom mieszkańców Osiedla Witosa i Załęskiej Hałdy.

”Mieszkańcy oczekuję podjęcia przez Pana Prezydenta skutecznych starań celem stworzenia wspomnianego komisariatu” – zakończył radny.

Magdalena Kwaśniok
Magdalena Kwaśniok