Konkurs „Katowice w obiektywie 2021″. Zostały ostatnie dni na zgłaszanie zdjęć

Pytając o najbardziej popularny obiekt w Katowicach, rzadko kiedy usłyszymy inną odpowiedź niż Spodek. Charakterystyczna bryła, przypominająca obiekt latający, przez pięćdziesiąt lat była niejednokrotnie areną koncertową dla gwiazd światowego formatu, miejscem turniejów sportowych, kongresów, konferencji i targów. Spodek wyróżnia nasze miasto wśród innych. Jest też jedną z najczęściej fotografowanych lokalizacji w Katowicach.

W roku jubileuszowym, w którym katowicka ikona architektury obchodzi swoje pięćdziesięciolecie, organizatorzy konkursu „Katowice w obiektywie” wybrali Spodek na głównego bohatera tegorocznej zabawy. 

– Chcąc uczcić ten jubileusz, wśród licznych atrakcji proponujemy również udział w konkursie fotograficznym. Liczymy na to, że nasza propozycja spotka się z zainteresowaniem nie tylko stałych uczestników, ale odpowiedzą na nasze zaproszenie też ci, którzy z sentymentem patrzą na Spodek, dla których to miejsce wiąże się z wieloma wspomnieniami – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Mam nadzieję, że otrzymamy sporo zgłoszeń. Byłby to świetny prezent dla naszego jubilata! – dodaje prezydent.

Konkurs „Katowice w obiektywie” organizowany jest od dwunastu lat. Od jego pierwszej odsłony zabawie towarzyszy doświadczone oko Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Śląskiego.

– Niezmiernie cieszy nas fakt, że również w tym roku ZPAF włącza się w ten projekt. To nasze wspólne przedsięwzięcie, którego popularność nie tylko wśród katowiczan, ale też osób sympatyzujących z naszym miastem nie słabnie – mówi Marta Chmielewska, naczelnik wydziału promocji katowickiego magistratu. – Jego atutem jest to, że może w nim wziąć udział każdy. Wystarczy tylko bystre oko, bo aparat fotograficzny zwykle nosimy z sobą w telefonie – zachęca Marta Chmielewska.

Zasady konkursu nie ulegają zmianie. Należy pamiętać, by do zdjęć (maksymalnie można zgłosić trzy fotografie) dołączyć oświadczenie, które wraz z regulaminem jest dostępne na stronie Katowice.eu.

Zgłoszenia można nadsyłać do 31 października pocztą elektroniczną pod adresem: fun@katowice.eu lub pocztą tradycyjną pod adresem: Urząd Miasta Katowice – Wydział Promocji, ul. Młyńska 4, 40-098 Katowice. Fotografie, zapisane na płycie CD lub na innym nośniku elektronicznym, można też dostarczyć osobiście do Wydziału Promocji (ul. Rynek 13, pierwsze piętro, pokój 116).

Spośród zgłoszonych do konkursu fotografii komisja, złożona z przedstawicieli Urzędu Miasta Katowice i Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Śląskiego, wybierze trzydzieści, z których zostanie przygotowana wystawa w należącej do ZPAF-u Galerii Katowice. Będzie ją można zwiedzać przez cały grudzień.

– Warto pamiętać, że będziemy oceniali walory artystyczne każdego zdjęcia. A te fotografie, które szczególnie nas zachwycą, opublikujemy na łamach kalendarza ściennego na przyszły rok – zapowiada Arkadiusz Ławrywianiec, prezes Okręgu Śląskiego ZPAF.

Trzy fotografie, które znajdą największe uznanie komisji, zostaną wyróżnione zaproszeniem do udziału 
w warsztatach fotograficznych organizowanych przez ZPAF (trzecia nagroda) oraz nagrodami pieniężnymi (dwa pierwsze miejsca 1200 zł i 1000 zł).

Szczegóły na temat konkursu „Katowice w obiektywie” są przedstawione w regulaminie na stronie: https://www.katowice.eu/#.

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.