Uroczyste odsłonięcie muralu „…nie jesteś sam w chorobie…”

Zapraszamy na uroczyste odsłonięcie muralu „…nie jesteś sam w chorobie…”, które odbędzie się w piątek 15 października w dniu Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym SUM w Katowicach Ligocie, ul. Medyków 14, o godz. 11.00.

„…nie jesteś sam w chorobie…” to niezwykły mural, który powstał na jednej ze ścian Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego SUM w Katowicach Ligocie. Jest unikalny z wielu względów i pierwszy taki w regionie. 

Z inicjatywy prezes Fundacji Oko w Oko z Rakiem – Justyny Dec, przy współpracy z Dyrekcją Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego SUM w Katowicach – mgr Renatą Wachowicz oraz profesorem Krzysztofem Nowosielskim, lekarzem kierującym oddziałem Ginekologii, Położnictwa oraz Ginekologii Onkologicznej na ścianie szpitala przy ul. Medyków 14 powstał mural pt. „…nie jesteś sam w chorobie”. 

„Mural ten ma pokazać, że pacjenci i ich rodziny nie są sami, że są osoby pracujące w szpitalu, które wspierają chorych i chcą być blisko pacjenta. Będzie to też przesłanie profilaktyczne, że nie trzeba się bać szpitali tylko śmiało przychodzić i badać się, aby zapobiegać chorobom, w tym chorobom nowotworowym. Jest to szczególnie ważne w okresie pandemii, ponieważ wiele osób, nadal boi się i nie wykonuje badań. Mural ma też za zadanie ożywić to miejsce, dodać ciepła i otuchy zarówno pacjentom jak i osobom odwiedzającym to miejsce. Mural przygotowała artystka z Krakowa Pani Anna Wardęga-Czaja, autorka m.in. murali w Amfiteatrze Opolskim, Krakowie.” – cytat Justyna Dec 

To jedyny taki mural w regionie, pierwszy na ścianie Szpitala w Katowicach. Nad muralem pracowała dwójka artystów, formę i ostateczny kształt udało się utrzymać w tajemnicy do samego końca. 

Realizacje projektu współfinansuje Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek oraz firma MULTISERWIS z Krapkowic.

Urząd Miasta Katowice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.