Teatr Ateneum zaprasza na wernisaż prac Natalii Rybki

Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Natalii Rybki „Koło ważności”. Wydarzenie kulturalne odbędzie się 15 października o godz.18.00 w Galerii Ateneum.

Natalia Rybka to ceniona artystka i absolwentka katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Ma za sobą szereg wystaw indywidualnych w galeriach w całej Polsce, w tym m.in. wystawę najlepszych dyplomów ASP. Malarka była wielokrotnie nagradzana, zyskując chociażby Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na Festiwalu Malarstwa Współczesnego, a także liczne wyróżnienia katowickich galerii sztuki: nagrody BPSC za dyplom oraz wyróżnienie za Najlepszy Dyplom (BWA, Katowice) i Obraz Roku (Rondo Sztuki, Katowice).

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie artystki, „w swojej twórczości zajmuje się badaniem natury człowieka w kontekście metafizycznym. Ukazując piękno i tajemniczość Natury, ukazuje w nim człowieka jako cząstkę tego niezrozumiałego i nieogarniętego otoczenia, w którym się znajduje jak również to, że jest on z nim nierozerwalnie związany”.

Magdalena Kwaśniok
Magdalena Kwaśniok