MIKRO-FESTIWAL na Placu Grunwaldzkim

Na dobrze znanym i lubianym mieszkańcom Katowic Placu Grunwaldzkim, pojawiły się dwa nowe miejsca. Sklep społeczny TYLE TEGO, nadający przedmiotom drugie życie, działający na rzecz Stowarzyszenia Kurka Wodna. TŁO, miejsce kolektywu aktywistów lokalnych, skupionych wokół sztuki, designu i architektury.

W sobotę oba miejsca połączą siły i zapraszają mieszkańców Koszutki i Katowic na MIKRO-FESTIWAL, podczas którego, będzie okazja się poznać i zaprezentować 3 x W – WYKŁADY, WARSZTATY i WYSTAWY. Wszystko to w trójpodziale przestrzeni – wspólny plac Grunwaldzki, otoczony dwoma lokalami TŁO i TYLE TEGO.


Podczas wydarzenia zapraszamy również do udziału w KUCHNI SPOŁECZNEJ. Podzielimy się roślinnym jedzeniem, do którego przynoszenia zachęcamy uczestników. Wszystkie potrawy będą ustawiane na wspólnym stole, gdzie każdy uczestnik może się nimi częstować. (Prosimy pamiętać o przyjście z własnym kubkiem i talerzem). 


WYKŁADY
12:00 Historia i Architektura Koszutki – Katarzyna Ossolińska
14:00 Ekologia w mieście – Witold Szwedkowski
16:00 Miejski aktywizm – Marcin Zawadzki / NaprawiaMy Koszutkę

WARSZTATY

15.00 -18.00 Drugie życie Foliówki
16.00 – 17.30 Czarno na białym – warsztaty dla dzieci

WYSTAWY

12.00 – 18.00 Przyrodnicze Diamenty Katowic

12.00 – 18.00 Czwarta Przyroda – nowe życie miejskich nieużytków

Link do wydarzenia : https://fb.me/e/PEFNXP2W

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.