Jak usprawnić transport w Metropolii? Mieszkańcy mogą zgłaszać propozycje w ankiecie

Minęły cztery miesiące od uruchomienia pierwszych metrolinii, czyli dodatkowych połączeń autobusowych w miastach i gminach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, GZM chce zasięgnąć opinii mieszkańców na ich temat. W tym celu powstała ankieta, którą można wypełniać do 3 października br. Dzięki uzyskanym w ten sposób informacjom, możliwe będzie jeszcze lepsze dopasowanie metrolinii, jak i całego systemu transportu zbiorowego, do potrzeb i oczekiwań mieszkańców.

KLIKNIJ I WYPEŁNIJ ANKIETĘ

Ankieta skierowana jest do wszystkich mieszkańców Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – zarówno tych korzystających z transportu zbiorowego, jak również tych, którzy na co dzień wybierają np. samochód. Głównym celem ankiety jest zebranie opinii na temat uruchomionych w tym roku autobusowych linii metropolitalnych, ale badanie obejmuje również ocenę transportu zbiorowego ogółem.

Ankieta została zaprojektowana w oparciu o platformę internetową, która umożliwia zrealizowanie konsultacji społecznych z uwzględnieniem aspektu przestrzennego. Uczestnicy ankiety mogą zaznaczać miejsca, między którymi się przemieszczają, a także przystanki i linie autobusowe. W ten sposób otrzymują możliwość oceny m.in. czasu przejazdu, wygody korzystania z transportu zbiorowego czy jakości oczekiwania na przesiadkę.

Dzięki uzyskanym w ten sposób informacjom, GZM będzie mogła lepiej dopasować funkcjonowanie komunikacji do potrzeb i oczekiwań mieszkańców, np. modyfikując liczbę i wybór przystanków, trasę, czas przejazdu, koordynację przesiadkową czy inne problemy wskazane przez pasażerów.

Ankietę można wypełnić przez internet, na stronie: metropoliagzm.pl/ankieta. Ponadto ankieterzy będą dostępni w Punktach Obsługi Pasażera i na infolinii ZTM. Badanie prowadzone jest od 13 września do 3 października br.

Metropolia GZM

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.