Wyrzucał gruz do Rawy. Został zatrzymany przez strażników miejskich

52-letni mieszkaniec Katowic został zatrzymany za wysypywanie do rzeki Rawy worków z gruzem. Jego sprawa trafiła do sądu.

Zatrzymanie to efekt zgłoszenia mieszkanki Katowic, która poinformowała, że na wysokości ulicy Górniczej przy mostku mężczyzna wrzuca worki z gruzem do Rawy.

Kilka minut po zgłoszeniu na miejscu byli już strażnicy miejscy. Mężczyzna stał przy dziecięcym wózku, z którego wyciągał kolejny worek z zamiarem wrzucenia go do rzeki. Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to 52-letni mieszkaniec Katowic.

Jego sprawa trafiła do sądu, który wymierzył mu karę grzywny w wysokości 1000 złotych, zasądził od obwiononego na rzecz Skarbu Państwa kwotę 100 złotych tytułem opłaty na rzecz jednostki samorządu terytorialnego Miasta Katowice oraz kwotę 70 złotych tytułem zryczałtowanych wydatków postępowania.

Mieszkance Katowic za przekazaną informację dziękujemy.

Straż Miejska Katowice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.