Klub Filmowy Ambasada nominowany do nagrody PISF

Ostatniego dnia sierpnia poznaliśmy nominacje do tegorocznych Nagród PISF: najważniejszych nagród związanych z kulturą filmową i jej upowszechnianiem w Polsce. Z dumą i radością informujemy, że wśród nominowanych w kategorii Dyskusyjny Klub Filmowy znalazł się Klub Filmowy Ambasada, który od 12 lat gościmy w naszym Kinie Kosmos.

Klub Filmowy Ambasada to wspólny projekt Spółdzielni Honolulu oraz Kina Kosmos w Katowicach. Ideą Klubu jest konsolidacja środowisk twórczych, krytyków, teoretyków, praktyków, ale przede wszystkim kinomanów i wszystkich, którzy chodzą do kina, aby dać się uwieść magii ruchomych obrazów. Pokazuje filmy wartościowe, nieoczywiste, eksperymentalne. Filmy, które, prowokując do dyskusji, które zmieniły kinematografię. Filmy, których nie można nie znać. Filmy, które trzeba zobaczyć. Ambitne kino współtworzone przez widza. Kino interaktywne, pociągające, o którym dyskutuje się długo po zakończeniu seansu. Pokazy odbywają się raz w miesiącu w Kinie Kosmos we wtorek o godzinie 18.30, zawsze poprzedzone są prelekcją eksperta lub ekspertki (najczęściej kulturoznawców, filmoznawców), a zakończone dyskusją o filmie. Pierwszy seans w ramach Klubu Filmowego Ambasada – „Sokoła maltańskiego” – zobaczyliśmy w Kosmosie 25 maja 2009 roku. Na najbliższych spotkaniach będzie można obejrzeć m.in. „Wichrowe wzgórza” Andrei Arnold, „Deszczową piosenkę” (reż. Stanley Donen, Gene Kelly) czy „Buntownika bez powodu” (reż. reż. Nicholas Ray).

Przyznawane od 2008 roku Nagrody PISF są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej, doceniającym pracę osób i instytucji niezwiązanych z produkcją filmów. To jedyne polskie odznaczenia, których celem jest wyróżnienie szczególnych osiągnięć wspierających rozwój polskiej kinematografii, promujących jej dorobek, ułatwiających społeczeństwu dostęp do polskiej twórczości filmowej.

Więcej o nominowanych: TUTAJ

Tegorocznych laureatów poznamy 21 września podczas 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Instytucja Filmowa Silesia Film

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.