Rowerowa walka o Puchar Świata na dachach Katowic

Między 19 a 21 sierpnia w Katowicach odbędą się zawody Red Bull Roof Ride. Najlepsi zawodnicy slopestyle MTB powalczą o punkty do klasyfikacji Pucharu Świata. Specjalny tor poprowadzony zostanie przez dach Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Polskę reprezentować będą bracia Dawid i Szymon Godziek. Zobacz sobotnie finały na żywo lub śledź rywalizację dzięki transmisji w Red Bull TV i Polsat Games!

– Bardzo się cieszę, że tak duża impreza promująca sporty ekstremalne zagości w Katowicach. Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe to budynki goszczące liczne wydarzenia, w tym także sportowe, jednak dotąd wszystkie odbywały się wewnątrz lub przed obiektami. To pierwsze tego typu zawody w naszym mieście, kiedy zawodnicy dosłownie będą musieli stanąć na wysokości zadania i wykorzystają dach MCK do walki o tytuły mistrzowskie. Z pewnością będą to zmagania bardzo widowiskowe, które przyciągną wielu fanów sportów ekstremalnych nie tylko z Katowic. Mam nadzieję, że ta impreza zagości w naszym mieście na stałe – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Uwaga fanów rowerowego freestyle’u przez 3 dni skupi się na Katowicach. Udział w Red Bull Roof Ride potwierdzili już czołowi zawodnicy rankingu FMB (Freeride Mountain Bike) ze wszystkich części świata, m.in.: Nicholi Rogatkin (USA)Paul Couderc (FRA), Jakub Vencl (CZE), Dawid i Szymon Godziek (POL).

Sobotnie finały (21 sierpnia) będą otwarte bezpłatnie dla publiczności. Na plac przed Spodkiem zostanie wpuszczone 5000 widzów – 500 osób i dodatkowe 4500 po okazaniu zaświadczenia o szczepieniu. Piątkowe kwalifikacje (20 sierpnia) będzie można śledzić online, dzięki transmisji w Red Bull TV.

Różnica wysokości między startem toru Red Bull Roof Ride, a jego metą wynosi aż 22 metry! Podczas przejazdów zawodnicy będą musieli pokonać siedem różnych przeszkód. Najbardziej spektakularną z nich będzie 16-metrowy drop z dachu Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Po tym zeskoku zawodnicy nabiorą prędkości na trzy ostatnie skocznie, postawione vis a vis strefy dla publiczności zlokalizowanej na placu Sławika i Antalla.

–  W Polsce jeszcze nigdy nie było zawodów kategorii gold. Na imprezie tej rangi, tor musi na najwyższym światowym poziomie. W Katowicach zaplanowane zostało aż 7 przeszkód w linii, więc spodziewam się grubych lotów i naprawdę dobrych tricków! – zapowiada Szymon Godziek.

Dla zwycięzców Red Bull Roof Ride przewidziane są nagrody pieniężne o łącznej puli prawie 100 000 zł oraz możliwość startu w kolejnej prestiżowej imprezie z serii  – Crankworx w Nowej Zelandii.

Harmonogram zawodów Red Bull Roof Ride w Katowicach:

  • Czwartek, 19 sierpnia | treningi
  • Piątek, 20 sierpnia godz. 15-17:30 | kwalifikacje | transmisja w Red Bull TV
  • Sobota, 21 sierpnia godz. 15-18:00 finały oraz Best Trick | transmisja w Red Bull TV i Polsat Games | wstęp wolny

Wydarzeniu partnerują Samsung, miasto Katowice, Garmin, Dometic. Więcej informacji oraz wizualizacja toru 3D dostępne są na stronie www.redbull.pl/roofride

Urząd Miasta Katowice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.