Na cokole przy basenie Brynów powstał mural

Moda na murale w Katowicach trwa. Tym razem powstał mural nieco mniejszych rozmiarów, a widnieje on na pustym cokole pomnikowym zlokalizowanym naprzeciwko parku Kościuszki, w sąsiedztwie basenu Brynów.

Na pomysł zagospodarowania tego miejsca i ożywienia tej przestrzeni wpadł Krzysztof Pieczyński, przewodniczący Komisji Kultury, Promocji i Sportu Rady Miasta Katowice, który namówił swojego kolegę, katowickiego artystę tworzącego pod pseudonimem Pierre Migot, do stworzenia w tym miejscu muralu.

„Z artystą pochodzącym z katowickiego Ochojca znamy się właściwie od dzieciństwa. Dobrze pamiętam, że zanim zaczął tworzyć obrazy to zdecydowanie wolał swoją twórczość okazywać w przestrzeni miejskiej. Udało się więc zorganizować legalne miejsce na tą sztukę i namówić go do działania” powiedział Pieczyński.

Artysta postanowił nawiązać do sąsiadującego z cokołem basenu i stworzył artystyczny obraz będący nawiązaniem do pływającej kobiety.  Pierre Migot zaczynał jako graffiti writer w 1996 r. Po przejściu tej drogi zajął się malarstwem sztalugowym, jednocześnie nie schodząc ze ściany. Nie lubi określenia artysta, nadal woli być ulicznikiem. Swój styl określa jako współczesny ekspresjonizm.

Urząd Miasta Katowice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.