Podcasty | Newsletter | Więcej o sprawach regionu na SlaskaOpinia.pl

Czwartki za piątki. Filmowe wakacje w Muzeum Śląskim
A gdyby tak czwartkowy wieczór spędzić i w kinie, i w muzeum? Osoby zainteresowane takim nietuzinkowym połączeniem zapraszamy na filmowe wakacje w Muzeum Śląskim!
W ramach plenerowych pokazów w otoczeniu architektury łączącej nowoczesność z dziedzictwem industrialnym proponujemy spędzenie wieczoru z polskim kinem lat 60. i 70. Czwartkowe projekcje to program obfitujący w znakomite filmy, ze scenami uznawanymi za kultowe oraz niezapomnianymi kreacjami m.in. Kaliny Jędrusik, Zbigniewa Cybulskiego i Bohdana Łazuki.
Bilet to tylko 5 zł! W zamian otrzymujesz:
- seans filmowy,
- możliwość podziwiania wieczornej panoramy Katowic z wieży widokowej szybu „Warszawa II”,
- voucher na zwiedzanie Muzeum Śląskiego ważny do końca roku.
Sprzedaż biletów: online i w kasie muzeum / warto się spieszyć: liczba miejsc ograniczona do 50!
Program:
- 5.08.2021 / godz. 21.00
„Do widzenia, do jutra”, reż. Janusz Morgenstern, 1960, czas trwania: 80 min
DRAMAT PSYCHOLOGICZNY
Debiut reżyserski Janusza Morgensterna, wybitnego reżysera, scenarzysty i producenta filmowego, z przejmującą muzyką legendy kina – Krzysztofa Komedy. Jeden z pierwszych refleksów francuskiej Nowej Fali w Polsce.
Film na podstawie noweli Zbigniewa Cybulskiego pod tym samym tytułem to opowieść o romantycznym spotkaniu wakacyjnym polskiego studenta z córką zagranicznego dyplomaty, spotkaniu zakończonym rozstaniem. On wprowadza ją w swój świat, ona zatrzymuje się w nim tylko na chwilę, zanim odejdzie.
- 12.08.2021 / godz. 21.00
„Lekarstwo na miłość”, reż. Jan Batory, 1966, czas trwania: 95 min
KOMEDIA / KRYMINALNY
Zabawna i świetnie zrealizowana adaptacja debiutanckiej powieści Joanny Chmielewskiej, niekwestionowanej królowej kryminału i najpoczytniejszej polskiej pisarki, z Kaliną Jędrusik w roli głównej.
Historia afery kryminalnej, która zostaje rozwiązana dzięki telefonicznej pomyłce.
Nieszczęśliwie zakochana Joanna nadaremnie czeka na telefon od ukochanego. Odbiera jedynie liczne pomyłkowe połączenia, na które zaczyna w końcu odpowiadać. Nie wie, że w ten sposób krzyżuje plany szajki rabusiów. Jednocześnie Joanna nawiązuje znajomość z tajemniczym i przystojnym mężczyzną, by wyleczyć się z nieodwzajemnionej miłości. Wkrótce zaczyna podejrzewać, że jej nowy wielbiciel może być przestępcą. Wraz z przyjaciółką przeprowadza śledztwo, które kończy się porwaniem, bójką, aresztowaniem bandytów i nowym uczuciem, tym razem obustronnym.
- 19.08.2021 / godz. 21.00
„Kochajmy syrenki”, reż. Jan Rutkiewicz, 1966/1967, czas trwania: 84 min
MUZYCZNY / KOMEDIA
Szalona i rozśpiewana komedia „relaksowa”, uświetniona występami dwóch ikon polskiej sceny artystycznej: Bohdana Łazuki i Jacka Fedorowicza.
Dwaj przyjaciele, beztroski optymista Marek i nieśmiały marzyciel Aleksander, przyjeżdżają na Mazury, by za okazyjną cenę kupić używaną syrenkę. Problemy finansowe zmuszają ich do pracy dla Koszajtisa, szefa trasy koncertowej „Jeździmy z humorkiem”. Tym samym bohaterowie wplątują się w rywalizację dwóch grup artystycznych chałturników: ekipy Koszajtisa i zespołu bigbitowego Żywioły.
W roli muzyków Żywiołów pojawili się członkowie autentycznego zespołu Tajfuny, występującego na co dzień w warszawskim klubie Stodoła.
- 26.08.2021 / godz. 21.00
„Nie lubię poniedziałku”, reż. Tadeusz Chmielewski, 1971, czas trwania: 98 min
KOMEDIA SYTUACYJNA
Film w reżyserii Tadeusza Chmielewskiego, czołowego twórcy komedii w kinematografii polskiej, scenarzysty i producenta filmowego.
Pewien poniedziałek staje się pasmem pechowych zbiegów okoliczności, które przytrafiają się przypadkowym bohaterom filmu. Dyrektor śpieszący się po zagranicznego gościa utyka w windzie, policjant drogówki kierujący ruchem musi równocześnie opiekować się swoim synkiem, troskliwy wnuk kradnie samochód, żeby podwieźć dziadka, a aktor wracający nad ranem do domu tylko sobie znanym sposobem unika przeciwności losu.
Ważne informacje:
- W dniach pokazów kasa w holu centralnym będzie czynna do godz. 21.30.
- Wjazd na wieżę widokową odbywa się od godz. 20.00 co 10 minut / ostatni wjazd nastąpi o godz. 22.45.
- Jednocześnie na platformie widokowej może przebywać 6 osób.
- Uczestnicy kina plenerowego mogą korzystać z toalet zlokalizowanych w budynku łaźni głównej.
- W przypadku złych warunków atmosferycznych Muzeum Śląskie zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia.
Zobacz regulamin kina plenerowego
Muzeum Śląskie