Przebieg modernizacji obiektów Parku Śląskiego: w planach kolejne inwestycje

Po udanych modernizacjach Ogrodu Japońskiego i otoczenia Hali Wystaw Kapelusz wykonawcy nie zwalniają tempa, przekształcając kolejne obiekty na terenie Parku Śląskiego.

Budynek administracyjno-edukacyjny Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, realizowany przez Przedsiębiorstwo Inżynieryjno–Budowlane BUDECON SA. rośnie w oczach. Obiekt ma być dwukondygnacyjny, uformowany w nowoczesną bryłę. Uroku dodadzą liczne przeszklenia oraz połączenie drewna i surowego betonu. Powierzchnia zabudowy wynosi blisko 900 m2. Można będzie do niego dojechać od strony al. Leśnej. W środku zaadaptowana zostanie specjalna sala, w której odbywać się będą żywe lekcje biologii. Po wykonaniu prac związanych z budową budynku wraz z instalacjami zewnętrznymi i wewnętrznymi rozebrany zostanie istniejący budynek administracji. Zakończenie inwestycji jest zaplanowane na wiosnę 2022 roku.

„Wierzę, że budynek dyrekcji Śląskiego Ogrodu Zoologicznego będzie służył pracownikom już od wiosny przyszłego roku, budowa przebiega bez zakłóceń. Mam nadzieję, że inwestycja przyniesie wymierne korzyści dla Śląskiego Ogrodu Zoologicznego i Parku Śląskiego.” – Agnieszka Bożek, Prezes Parku Śląskiego.

Metamorfozę przechodzą też Kręgi Taneczne. Projekt przewiduje kompleksową renowację elementów istniejących takich jak altany, postumenty, figury. Zrekonstruowano kamienne posadzki Kręgów, zlikwidowano nawierzchnie asfaltowe, zastąpiono płyty betonowe na płyty z piaskowca. Wykonawcy montują latarnie i ławki na murkach. Projektant przewidział wykonanie nowych masztów oświetleniowych z naświetlaczami, iluminacji altany muzycznej i grup rzeźbiarskich przedstawiających tańczące postaci. Zakłada się również wykonanie kompleksowej pielęgnacji zieleni na przedmiotowym terenie obejmującej wycinki i cięcia pielęgnacyjne. Obiekty będą przystosowane dla osób niepełnosprawnych, powstaną m.in. łagodne podjazdy.

Park Śląski

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.