Zakończyła się modernizacja otoczenia Hali Wystaw Kapelusz

Zakończyła się inwestycja „Modernizacja otoczenia Hali Wystaw Kapelusz – Obszar pomiędzy pawilonem „Bratek”, a halą wystaw „Kapelusz””. Projekt realizowany był w formule „zaprojektuj i wybuduj” gdzie Wykonawcą był GAJDA Architektura Krajobrazu, a projektantem pracownia AMAYA ARCHITEKCI. Wartość prac wyniosła prawie 2,5 mln. zł.

Park Śląski rozwija się w dynamiczny sposób. W ubiegłym tygodniu do użytku został oddany Ogród Japoński, dzisiaj kolejna ważna dla parkowych gości inwestycja. Pomimo sytuacji pandemicznej w kraju, która zdecydowanie utrudniała wiele przedsięwzięć Park konsekwentnie realizuje założone cele – mówi Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Zakończył się pierwszy etap obejmujący plac wejściowy wraz z alejkami wiodącymi do hali Wystaw Kapelusz. Główną ideą modernizacji tego obszaru było ponowne ukształtowanie terenu z uszanowaniem historycznego układu, uzyskanie spójnego charakteru przestrzeni parkowej oraz nadanie mu nowej funkcji, która pozwoliłaby uwydatnić pierwotny charakter tej przestrzeni jako terenu wystaw.

Kolejna inwestycja w ramach projektu miejskiego Jessica oddana do użytku, wszystko przebiega terminowo i sprawnie, a to bardzo ważne biorąc pod uwagę środki unijne. – mówi Izabela Domogała – Członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Ciągi komunikacyjne pozostały bez zmian. Nawierzchnie wraz z podbudową zostały jedynie wymienione na nowe. Powstały dwie niecki infiltracyjne w celu zbierania i gromadzenia wody opadowej z terenów zielonych. Woda będzie wykorzystywana do zasilania okolicznej roślinności.

Oddajemy do użytku naszych gości kolejny rekreacyjny teren. Który po wielu latach przeszedł metamorfozę. Zachowując pierwotny charakter uporządkowaliśmy zieleń. Ważnym elementem jest pojawienie się wody na ścianach mozaikowych oraz przepiękna iluminacja, którą można podziwiać wieczorami. Mam nadzieję, że w upalne dni przyniesie to również trochę ochłody naszym gościom- podkreślała podczas oddania terenu Agnieszka Bożek, Prezes Parku Śląskiego.

Prawdziwą metamorfozę przeszły Ściany mozaikowe. Poddane pracom konserwatorskim odzyskały dawny blask, który dodatkowo został podkreślony nową iluminacją świetlną. Ponadto dwie spośród ośmiu ścian zraszane będą wodą. Wszystko to razem stworzy magiczny klimat. Oczywiście nie mogliśmy zapomnieć o najważniejszym – zieleni

Poddano pielęgnacji istniejącą w tym miejscu roślinność. Pojawiły się także nowe nasadzenia kwiatów, ozdobnych traw i bylin.

W na nowo zagospodarowanej przestrzeni powstało dziesięć betonowych murków z siedziskami, na których będzie można odpocząć wśród rozmaitych traw. pojawią się też kolejne leżanki i ławki.

Park Śląski

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.