Mural społeczny w Dżungli: mieszkańcy Zawodzia ozdobili ścianę żłobka

Kolorowe ptaki ozdobiły jedną z ścian miejskiego żłobka przy ul. Marcinkowskiego w Katowicach -Zawodziu. Wydarzenie jest jednym z elementów inicjatywy lokalnej „Nasi skrzydlaci sąsiedzi, czyli ptaki w mieście”.

Mural społeczny wykonali sami mieszkańcy przy pomocy organizacji społecznych. Pomysłodawczynie w realizacji projektu wsparli Klub Wolontariusza Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej „Mocni Razem” – aktywiści zapewnili pomoc w malowaniu ściany i przeprowadzili animację dla dzieci, oraz Stowarzyszenie Wolnej Herbaty, którego członkowie udostępnili baniaki na wodę. Akcja otrzymała także wsparcie Rady Jednostki Pomocniczej nr 3 Katowice – Zawodzie, która w ubiegłym roku zabezpieczyła środki finansowe na zakup farby podkładowej i spreyów w ramach tzw. rezerwy celowej.

Wcześniej w ramach projektu na terenie trzech dzielnic zamontowano 15 budek lęgowych przeznaczonych szpaków, sikorek i kawek oraz przeprowadzono prelekcję o ptakach w Miejskim Domu Kultury „Bogucice-Zawodzie”.

Magdalena Kwaśniok
Magdalena Kwaśniok