Kup ubranie z drugiej ręki i wymień starą roślinkę na nową

10 lipca na katowickim rynku odbędzie się wydarzenie propagujące filozofię ,,zerowaste” i świadome podejście do zakupów. Na czym polega?

– akcja ,,zamień starą roślinkę na nową” polega na wymianie. Po prostu przynosisz swoją starą roślinkę, którą chcesz oddać, a w zamian dostajesz nową: zielony Skrzydłokwiat oczyszczający powietrze. – Postaramy się aby każda z waszych przyniesionych do nas roślinek znalazła nowe, kochające miejsce – zapewniają organizatorzy.

– akcja ,,kup ubranie z drugiej ręki” czy inaczej ,,wietrzenie szafy” to sprzedaż bądź wymiana ubrań vintage oraz ubrań pochodzących z drugiej ręki, które zamiast tkwić nieruszane w szafie mogą znaleźć nowego właściciela.

Czy wiesz, że na wyprodukowanie jednej pary nowych jeansów może przypadać nawet 11000 l wody? Zamiast przyczyniać się do ciągłej produkcji nowej odzieży, a przy tym marnowania wody i wycinania hektarów lasów…lepiej jest kupować ubrania z drugiej ręki!

Organizatorem wydarzenia są Jarmarki Śląskie.

Urząd Miasta Katowice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.