Nowi artyści, koncert otwarcia i zasady wejścia na 16. edycję Tauron Nowa Muzyka Katowice

Najciekawsze zjawiska polskiej alternatywy, rapu i jazzu oraz wyjątkowy artysta z Brazylii dołączają do programu festiwalu. Oprócz muzyki obecne będą inne formy sztuki. Wydarzeniem tegorocznej edycji będzie z pewnością wykonanie spektaklu Folk Solution z udziałem Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Jednocześnie poznaliśmy też miejsce i gwiazdę tegorocznego koncertu otwierającego festiwal. Od poniedziałku do sprzedaży trafią specjalne bilety na ten występ. Organizatorzy sprecyzowali również zasady wejścia na festiwal.

Nowi artyści

Do wcześniej ogłoszonych artystów, m.in. Floating Points, GusGus, Red Axes czy ACID Arab dołączają kolejni wykonawcy. Organizatorzy podkreślają, że to jeszcze niepełny lineup tegorocznego festiwalu.

Multidyscyplinarny charakter Tauron Nowa Muzyka Katowice podkreśla zaproszenie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, który wykona na festiwalu spektakl Folk Solution. Twórcy spektaklu podejmują próbę konfrontacji muzyki elektronicznej i tańca współczesnego z polskim folklorem. To „pojedynek dwóch przeciwieństw” z przymrużeniem oka. Jedno z nich ilustruje współczesny świat, drugie nawiązuje do tradycyjnego folkloru. Taka kompilacja dźwięków i ruchu skłania do refleksji nad znaczeniem i miejscem tradycjonalnego folkloru we współczesnym świecie.

W trakcie festiwalu w Strefie Kultury wystąpią dwa młode polskie zespoły jazzowe, o których od paru lat jest bardzo głośno. EABS rozwija polskie tradycje jazzowe, jednocześnie wpisując się w światowy renesans tego gatunku. Błoto to propozycja bardziej radykalna brzmieniowo i wyrażająca gniew wobec zastanej rzeczywistości. Podczas tegorocznej edycji festiwalu Błoto wystąpi ze specjalnym koncertem, który wzbogaci szwedzki raper i wokalista Anthony Mills, znany m.in. z projektu Wildcookie. Punktem wspólnym obu grup jest postać ich lidera. Marek Pędziwiatr to uznany multiinstrumentalista. Dzięki jego wizji zarówno EABS, jak i Błoto zyskały uznanie fanów i krytyków.

Na festiwalu nie zabraknie również kolejnych ważnych przedstawicieli sceny rapowej. Włodi/1988 to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i uznanych raperów na polskiej scenie. Współzałożyciel legendarnej grupy Molesta Ewenement oraz projektu Parias wystąpi na festiwalu z materiałem z płyty W/88, nagranej z producentem 1988, znanym m.in. z duetu Syny. Na Tauron Nowa Muzyka Katowice 2021 pojawi się również ŻYTO/NOON. Jeden z najbardziej szanowanych producentów w Polsce powrócił do muzyki rap, a jego kompan to uliczny raper, który w ostatnich latach z powodzeniem zajął się malarstwem. Efekt tej nieoczywistej współpracy dwóch nieprzeciętnych osobowości to surowe, autentyczne teksty połączone z wysmakowanymi produkcjami.

Koncert otwarcia

Gwiazdą koncertu otwarcia będzie brazylijski muzyk jazzowy Domenico Lancellotti, aktywny na scenie od początku lat 90. Koncertował lub nagrywał z największymi tytanami muzyki brazylijskiej. Towarzyszyć mu będą Piotr Zabrodzki, Macio Moretti i Wojtek Traczyk. Koncert otwarcia odbędzie się w czwartek 29 lipca w JAZBAR Muchowiec, nowej outdoorowej przestrzeni w Katowicach. Po koncercie otwarcia set didżejski zaprezentuje DJ Hura czyli DJ Huj & Zura.

Na koncert otwarcia będą obowiązywały dodatkowe bilety w cenie 40 zł. Będzie je można kupić na stronie festiwalu oraz na Going, eBilet i Ticketmaster, od poniedziałku 12 lipca. Liczba biletów na wydarzenie została ograniczona do 250.

W tej samej lokalizacji, dzień później, JAZBAR Muchowiec będzie należeć do Delegacji LANDOM czyli warszawskiego tria MAGNETO i odwołującej się do egzotyki i psychodelii grupy JAVVA. Wstęp na to wydarzenie będzie wolny.

Przez cały czas trwania Tauron Nowa Muzyka Katowice JAZBAR Muchowiec będzie jednym z dwóch klubów festiwalowych, obok kultowych już Sztauwajerów.

Zasady wejścia na festiwal

Zasady wejścia na tegoroczną edycję Tauron Nowa Muzyka Katowice będą zgodne z obowiązującymi na dzień rozpoczęcia festiwalu przepisami. Wiemy już, że pewne wejścia mogą być osoby w pełni zaszczepione (jedna dawka szczepionki jednodawkowej i obie dawki dwudawkowej), które przyjęły ostatnią dawkę szczepionki nie później niż 14 dni przed dniem wejścia na festiwal i które udokumentują ten fakt kodem QR.

Obecne przepisy umożliwiają również wejście na teren festiwalu 250 osobom niezaszczepionym, na podstawie oświadczenia, w którym potwierdzą brak zakażenia Covid-19 w okresie 14 dni poprzedzających złożenie oświadczenia oraz brak znajdowania się w okresie kwarantanny lub przebywania pod nadzorem epidemiologicznym.

–  Długo wstrzymywaliśmy się z ostatecznym potwierdzeniem zasad wejścia na tegoroczny festiwal, mając nadzieję, że obowiązujące przepisy pozwolą na uczestnictwo w imprezie wszystkich zainteresowanych. Po analizie aktualnych regulacji i wielu konsultacjach z prawnikami podęliśmy decyzję, że na festiwal wejdą jedynie zaszczepieni oraz wąska grupa osób, które nie są zaszczepione. To gwarancja sprawnego przebiegu tegorocznej edycji wydarzenia, a jeżeli chcemy, żeby festiwal odbywał się w kolejnych latach, musi dojść do skutku w tym roku – mówi Adam Godziek z More Music Agency, współorganizator festiwalu. – Przepraszam tych, którzy nie będą mogli być z nami tym razem. Mam nadzieję, że spotkamy się już w pełnym gronie za rok – dodaje Adam Godziek.

O wejściu na festiwal osób składających oświadczenie będzie decydowała kolejność przyjścia. Organizatorzy deklarują, że w przypadku poluzowania przepisów epidemiologicznych przed festiwalem będą elastycznie dostosowywać warunki wejścia na wydarzenie do obowiązujących regulacji.

Ceny karnetów

Za dwudniowy karnet na tegoroczną edycję Tauron Nowa Muzyka Katowice fani zapłacą jedynie 199 zł. Osoby, które posiadają już karnety lub zakupią wejściówki na przyszłoroczny festiwal, za dwudniowy karnet na tegoroczną edycję festiwalu zapłacą jeszcze mniej, bo 149 zł. Cena nie obejmuje koncertu otwarcia, na który obowiązują dodatkowe bilety, za które zainteresowani zapłacą 40 zł.

Karnety na tegoroczną oraz przyszłoroczną edycję festiwalu oraz bilety na koncert otwarcia tegorocznego festiwalu można nabyć online na stronie festiwalu i na Going, eBilet i Ticketmaster.

Tauron Nowa Muzyka Katowice

29.07 – 01.08.2021

  • Floating Points ● GusGus live ● Red Axes live 
  • ACID ARAB ● DJ Tennis ● Andy Stott 
  • Gerd Janson ● Kassa Overall ● Jennifer Cardini ● Afrodeutsche ● EABS ●
  • Błoto feat. Anthony Mills ● Zespół Pieśni i Tańca Śląsk – Folk Solution ● Włodi/1988 ● Syny ● Kukon & Julia Mikuła ● Zdechły Osa ● ŻYTO/NOON ● Domenico Lancellotti ●
  • Lowpass ● Święty Bass ● Magneto ● JAVVA ● DJ Hura ● i inni…

Informacja o cenach biletów:

Obowiązuje jeden bilet z wyjątkiem koncertu otwarcia

Okresy sprzedaży:

od 25.05.2021: 199 zł

149 zł dla posiadaczy dowolnego biletu na Tauron Nowa Muzyka 2022

Bilet na koncert otwarcia:

Okresy sprzedaży:

od 12.07.2021: 40 zł

Liczba biletów ograniczona do 250.

Tauron Nowa Muzyka Katowice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.