Piano-Tężnia Festiwal wystartuje już w lipcu

Letnie niedziele w parku Zadole wypełnią dźwięki – na scenie Amfiteatru niedaleko Tężni, od 11 lipca do 22 sierpnia będzie odbywał się Piano-Tężnia Festiwal, edycje 2020 i 2021. O 17.00 usłyszeć będzie można recitale fortepianowe, a w wybrane niedziele (od 11 lipca do 8 sierpnia) zaraz po nich warsztaty wokalne „Oddychanie przez Śpiewanie” – będzie to okazja do zaśpiewania znanych utworów razem z artystami.

W ramach Piano-Tężnia Festiwalu wystąpią:

Anna Górecka, Piotr Sałajczyk, Beata Bilińska, Szczepan Kończal, Andrzej Wierciński, Michał Dziewior, Mateusz Tomica, Paweł Tomaszewski.

Natomiast podczas warsztatów „Oddychanie przez Śpiewanie” na scenie pojawią się:

Grzegorz Poloczek, Katarzyna Piowczyk i Bartos; Maria Gorajska & Krzysztof Gorajski; Grzegorz Płonka, Michał Nit i zespół wokalny; Chór „Modus Vivendi”; Natalia Skorupka & Krzysztof Głuch Junior.

Lista popularnych utworów, które przygotowali artyści i chór do wspólnego śpiewania z publicznością, dostępna jest na stronie http://www.mdkligota.pl/index.php/2021/06/28/piano-teznia-festiwal-oddychanie-przez-spiewanie/.

Piano-Tężnia Festiwal 2020/2021 to projekt finansowany z Budżetu Obywatelskiego Miasta Katowice.

Oddychanie przez Śpiewanie. Warsztaty wokalne dla mieszkańców Katowic to projekt realizowany w ramach Inicjatywy Lokalnej Miasta Katowice.

Realizatorzy: Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek, Miejski Dom Kultury „Ligota” w Katowicach.

Podczas wydarzeń obowiązują aktualne obostrzenia epidemiczne.

Urząd Miasta Katowice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.