„Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki” ponownie zagościł w Katowicach

W miniony czwartek (1 lipca) na terenie ogrodu Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 14 w Katowicach przy ul. Piastów 20 w ramach „Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki” dzieci, z pomocą dorosłych, posadziły rośliny. Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach był partnerem tego wydarzenia.

Wydarzenie miało charakter zabawy literackiej inspirowanej historią pochodzącą z książki „Drzewo” autorstwa Rodrigo Mattioliego, przetłumaczonej na język polski przez Agatę Pichetę, która pokazuje, jak ważna jest przyroda wokół nas, i uczy, że często jedna decyzja wystarczy, by odmienić świat. To opowieść o pewnej dziewczynce Hani, która postanowiła posadzić drzewo, po czym wszystko wokół niej zaczęło się magicznie zmieniać. Opowieść, z pozoru prosta, stała się inspiracją do rozmowy z dziećmi o tym, jak wiele może od ich działań zależeć.

Specjalnym punktem spotkania było przeniesienie sytuacji z fabuły do prawdziwego świata – dzieci same zasadziły sadzonki, które być może podzielą szczęśliwy los drzewka opisanego w książce. Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach przekazał na cel tej inicjatywy kilka sadzonek, a także oddelegował do pomocy dzieciom kilku swoich pracowników. Pomimo kapryśnej pogody i przelotnych opadów deszczu wspólnie udało się posadzić siedem roślin.

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki to unikatowy projekt promujący wartościową literaturę i jej twórców w zaskakującej i nowoczesnej formie, w którym działania skierowane są do dzieci głównie w kontekście rodziny, jako miejsca kształtującego i utrwalającego nawyki czytelnicze. W Katowicach festiwal odbył się już po raz trzeci, a w tym roku zagości aż w 10 miastach.

Więcej informacji: www.festiwalliteraturydzieciecej.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Partner Fundacja PZU. Zadanie współfinansowane z budżetu miasta Katowice.

Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.