Najpiękniejszy katowicki balkon 2021

Wystartował konkurs na „Najpiękniejszy katowicki balkon 2021”. To okazja do pochwalenia się swoim otoczeniem i umiejętnościami dbania o domową zieleń. Na autorów aranżacji czekają nagrody finansowe o łącznej wartości 3000 zł brutto. 

– Ekoodpowiedzialność to jedno z wyzwań, z jakim od lat mierzymy się w Katowicach. Zmieniamy nasze myślenie i podejmujemy szereg działań służących temu, by żyło nam się lepiej. Potwierdza to chociażby fakt, iż każdego roku znaczna część miejskiego budżetu przekazywana jest na zadania proekologiczne. Z uznaniem obserwuję, że coraz więcej projektów zgłaszają sami mieszkańcy, chociażby do Zielonego Budżetu Obywatelskiego – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowice. – Zabawa, którą dzisiaj proponujemy, jest okazją do pochwalenia się swoim najbliższym otoczeniem. Do przedstawienia innym swojej zielonej balkonowej enklawy. Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w konkursie. Kto wie, może zwycięski balkon zainspiruje innych do większej troski o najbliższą przestrzeń – dodaje prezydent.

Przyroda, nawet na tak niewielkiej powierzchni, jak nasze balkony, ma wielką moc. Obcowanie
z naturą jest silną potrzebą każdego z nas. Jej działanie jest kojące i relaksujące, a jej piękno pozwala cieszyć oczy i odnaleźć spokój. Dlatego też z inicjatywy Miasta i radnego Jarosława Makowskiego powstał konkurs na „Najpiękniejszy katowicki balkon 2021 r.”.

– Spacerując po Katowicach widziałem balkony, które przypominały małe zagajniki. Wtedy pomyślałem, że te małe ogrody można spopularyzować. Stąd pomysł na konkurs. Zieleń na balkonach to nie tylko kwestia estetyki. To także korzyści płynące dla naszego zdrowia: tam, gdzie zieleń, tam i lepsze samopoczucie. Ufam, że ta rywalizacja, która jest też rodzajem zabawy, przyczyni się do zazielenienia naszych balkonów i tarasówmówi radny Jarosław Makowski.

Miasto Katowice realizuje szereg działań proekologicznych, do których można zaliczyć między innymi:  instalację pszczelich uli, akcję wieszania budek dla ptaków czy inicjatywy w ramach programu KATOOBYWATEL jak wCOPdrzewo i Nie siej śmieci posiej łąkę. Z inicjatywy w radnego Jarosława Makowskiego i miasta Katowice zapraszamy mieszkańców Katowic do nadsyłania zgłoszeń wraz ze zdjęciami swoich balkonów, za pośrednictwem specjalnego formularza: https://katowice.eu/balkony, w terminie od 01.07.2021 do 31.08.2021 r. Spośród wszystkich nadesłanych fotografii, spełniających wymogi konkursowe, komisja konkursowa wybierze trzy najpiękniejsze, które otrzymają tytuł „Najpiękniejszych katowickich balkonów 2021” oraz nagrody finansowe.

Autorzy zwycięskich aranżacji otrzymają nagrody pieniężne:

I miejsce – 1500 zł brutto*

II miejsce – 1000 zł brutto*

III miejsce – 500 zł brutto*

Dodatkowo Organizator może przyznać maksymalnie 6 wyróżnień, uhonorowanych nagrodami rzeczowymi.

*Nagrody  finansowe  zostaną  wypłacone  w  kwocie  netto,  tzn.  zostaną  pomniejszone o naliczony i pobrany zryczałtowany podatek dochodowy od osób fizycznych (stawka podatku 10%), którego płatnikiem jest Organizator Konkursu.

UM Katowice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.