Trwają zapisy do Biegu Bohaterów

Przed nami bieg na symbolicznym dystansie 4,2 km – Bieg Bohaterów. Impreza odbędzie się w niedzielę 4 lipca w godzinach popołudniowych. Będzie to wyjątkowe wydarzenie, bo oprócz dobrej sportowej rywalizacji ma na celu także uświetnienie obchodów upamiętniających setną rocznicę III Powstania Śląskiego.

Trasa biegu jest nieprzypadkowa i wyjątkowa aż z trzech powodów. Po pierwsze: prowadzi ona śladem biegowym Silesia Marathon, choć uczestnicy pobiegną w kierunku odwrotnym niż maraton. Po drugie: bieg symbolicznie połączy dwa miejsca nawiązujące do Powstań Śląskich. Biegacze wystartują na alei Wojciecha Korfantego przy pomniku Powstańców Śląskich w Katowicach i pobiegną do mety w Parku Śląskim usytuowanej na placu Powstań Śląskich (przy głównej bramie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego). Po trzecie: bieg zaliczany jest do Triady Biegowej Powstań Śląskich.

Zawody odbędą się w formie rywalizacji indywidualnej na czas. Organizatorzy przygotowali pamiątkowe koszulki sportowe, czekają też medale dla każdego zawodnika, który ukończy bieg.

Wydarzenie to będzie prawdziwym biegowym świętem dla całych rodzin, dla początkujących
i zaawansowanych biegaczy. Dla wszystkich miłośników dobrej, biegowej zabawy.

Zapisy ruszyły 1 czerwca, a ilość miejsc jest ograniczona, zatem z decyzją o udziale lepiej nie czekać zbyt długo.

Start zawodów nastąpi o godz. 16.00. Strefa startowa otwarta będzie w godz. 16.00 – 17.30.

Godzina startu biegu może ulec przesunięciu. Informacje na temat Biegu Bohaterów śledzić można na stronie internetowej www.biegbohaterów.pl.

UM Katowice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.