Katowicki Rodzinny Rajd Rowerowy. Trwają zapisy

Z inicjatywy stowarzyszenia Forum Katowic i Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów” już 20 czerwca odbędzie się Katowicki Rodzinny Rajd Rowerowy. Jak podkreślają organizatorzy, celem wydarzenia jest promocja aktywności fizycznej w mieście. Rajd obejmie przejechanie trasy o długości ok. 10 km; rowerzyści rozpoczną pod Wieżą Spadochronową w Parku Kościuszki, następnie przejadą na tereny 3 Stawów, z punktem kontrolnym w obrębie Campingu 215 Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach, by wrócić na miejsce startu. Rozpoczęcie wydarzenia zaplanowano na godz. 10:00.

Oprócz możliwości wspólnego spędzenia czasu, inicjatorzy przewidują rozdanie nagród dla najmłodszego i najstarszego uczestnika, dla najliczniejszej rodziny biorącej udział w inicjatywie, a także atrakcje dla dzieci, które wezmą udział w rajdzie. Podczas wydarzenia będzie prowadzona zbiórka na cele statutowe Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”.

Do udziału w rajdzie można się zgłosić przez stronę https://forumkatowic.eu/rodzinny-rajd-rowerowy/. Organizatorzy zastrzegają, że ilość miejsc jest ograniczona do 200 osób.

Magdalena Kwaśniok
Magdalena Kwaśniok