Uczestnicy eliminacji Konkursu Chopinowskiego wystąpią w NOSPR

Już wkrótce rozpoczną się eliminacje do długo wyczekiwanego, XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Z tej okazji gorąco zapraszamy do NOSPR na „Sobotę z Chopinem”! Czeka nas koncert czwórki znakomitych, polskich pianistów, którzy już za kilka tygodni powalczą o udział w wielkim konkursie. W programie również interaktywne wydarzenia dla całych rodzin!

Dla wielbicieli Chopina na całym świecie wiadomość o przełożeniu konkursu o rok, ze względu na pandemię była dotkliwym ciosem. Na szczęście, dzięki poluzowaniu obostrzeń, już za nieco ponad miesiąc odbędą się eliminacje, które wyłonią uczestników kolejnej edycji jednego z największych wydarzeń pianistycznych na świecie.  

Wszystkich spragnionych konkursowych emocji zapraszamy do NOSPR 12 czerwca na „Sobotę z Chopinem”. Tego dnia czeka nas wyjątkowa okazja, żeby posłuchać czwórki niezwykle obiecujących pianistów, którzy wezmą udział w lipcowych eliminacjach. Kto wie, czy w tym gronie nie znajduje się przyszły laureat albo laureatka Konkursu?

Szansa na to jest spora, ponieważ podczas „Soboty z Chopinem” zaprezentują się pianiści, którzy mimo młodego wieku mają na swoim koncie wiele konkursowych sukcesów, jak Aleksandra Świgut, laureatka m.in. drugiego miejsca na I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych. Spore szanse ma również Andrzej Wierciński, któremu podczas poprzedniej edycji zabrakło zaledwie trzech dziesiątych punktu by znaleźć się w finale. Z wielką uwagą należy również śledzić najmłodszych uczestników. Mowa tu o Mateuszu Tomicy i Joannie Goranko – studentach katowickiej Akademii Muzycznej, która wykształciła niejednego zdobywcę konkursowych laurów.

Pianiści wystąpią podczas dwuczęściowego koncertu, który rozpocznie się o godzinie 18:00 i zakończy po godzinie 21:00. Szczegółowy program oraz kolejność recitali można znaleźć na stronie www.nospr.org.pl. Bilety w cenie 20 zł można kupić w internecie oraz w kasach NOSPR. Osoby, chcące przyjść tylko na drugą cześć koncertowego maratonu będą mogły kupić bilet w przerwie, zaplanowanej na ok 19:30.

Przed koncertem, o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie wokół Konkursu Chopinowskiego, które poprowadzi redaktor Andrzej Sułek. Spotkanie odbędzie się we foyer NOSPR na II piętrze. Uczestnictwo w spotkaniu możliwe  po okazaniu biletu na dowolny koncert odbywający się w NOSPR w ramach „Soboty z Chopinem”.

NOSPR

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.