BEFORE/ AFTER/ NOW/ ŚLĄSK – powstaje seria podcastów o śląskiej scenie muzycznej

BEFORE/ AFTER/ NOW to kolejne przedsięwzięcie czerpiące z lokalnych scen i tradycji muzycznych, zainicjowane przez platformy Empik Music i Going. U jego początków leżała chęć wsparcia i podkreślenie kulturowego znaczenia branży, której nie oszczędziła pandemia. Po zrealizowanym przed kilkoma miesiącami projekcie MIASTO MUZYKA obejmującym Lublin, Wrocław i Gdańsk, tym razem zamierzamy odwiedzić całą Polskę. W efekcie tej wyprawy powstanie seria wyjątkowych podcastów z różnych rejonów kraju, odkrywająca lokalne bogactwo kultury i rozrywki.

Każda regionalna scena ma swoją specyfikę i własne historie zza kulis. Opowiemy o nich głosem legendarnych postaci ze swoich społeczności – twórczyń kultowych projektów, niestrudzonych organizatorów nocnego życia, artystów, artystek i klubowych bestii. Na początek wyruszymy do Katowic – jedynego miasta w Polsce należącego do sieci Miast Kreatywnych UNESCO w dziedzinie Muzyki.

Realizując podcasty chcemy mieć w każdym rejonie Polski jednego ambasadora z obszaru rozrywki, czyli kogoś w rodzaju szarej eminencji, którą wszyscy znająmówi Tomasz Lisek z Going.To ona będzie zapraszać gości i z nimi rozmawiać. Yola Sauer – aktywistka, weteranka sceny koncertowo-imprezowej, odpowiedzialna za kultowe lokale “Szuflada” w Chorzowie i “Królestwo” w Katowicach, rozplącze nam gąszcz anegdot i historycznych wydarzeń ze Śląska. Będzie trochę wspominkowo, trochę o trendach i zjawiskach, tych kiedyś i tych dzisiajdodaje Lisek z Going.

Odsłona podcastów pod nazwą BEFORE/ AFTER/ NOW/ ŚLĄSK powstaje przy wsparciu miasta Katowice. Zaprezentuje przede wszystkim legendy, które ustanowiły fundamenty śląskiej sceny muzycznej, nowe twarze, które będą decydować o jej przyszłości, czy działaczy bez których kulturalna i rozrywkowa panorama regionu wiałaby pustką. To z nimi spróbujemy odpowiedzieć na pytanie o to, co decyduje o muzycznej wyjątkowości Śląska. 

Gośćmi pierwszego odcinka cyklu pt. „Pionierskie czasy i przyszłość śląskiego rapu” będzie Joka z Kalibra 44, Rahim z Paktofoniki i nowy narybek QueQuality – Miszel. Drugi podcast z Katowic, czyli „Festiwalowa stolica Polski” to spotkanie z ludźmi związanymi z Tauron Nową Muzyką, OFF-em i Fest Festivalem.

W ramach serii BEFORE/ AFTER/ NOW/ ŚLĄSK powstanie łącznie pięć odcinków. 

Zależy nam na tym, by w podcastach pokazywać Katowice poprzez pryzmat muzyki. Połączenie specyficznej formy i treści pozwoli nam trafiać głównie do młodych ludzi, których tożsamość kształtuje się często poprzez spotkanie z różnymi nurtami kultury. W Katowicach co roku odbywa się szereg uznanych wydarzeń muzycznych. Fani różnych brzmień na pewno znajdą coś dla siebie. Chcemy, by podcasty zainspirowały słuchaczy do odwiedzenia naszego miasta nie tylko przy okazji festiwali i koncertów mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Wszystkie podcasty realizowane w ramach projektu będą dostępne w wersji audio w platformie streamingowej Empik Music, a w formie skróconej także na YouTube.

Premiera pierwszego odcinka 5 maja 2021 roku.


Podcast Before/After/Now:Śląsk jest już dostępny do odsłuchu w aplikacji Empik Music! Specjalnie dla Was mamy kod KATOWICE z którym możecie pobrać aplikację i korzystać z niej przez 3 miesiące za darmo!

Wystarczy wpisać go na stronie: https://www.empik.com/music/kod

Partnerzy projektu:

 – Miasto Katowice

 – Producent napojów OnLemon

Before/After/Now: Śląsk – harmonogram kolejnych premier:

  • Odcinek 2: Festiwalowa stolica Polski – tu chce się wracać

12.05.2021 (środa)

  • Odcinek 3: Na styku mody i muzyki

19.05.2021 (środa)

  • Odcinek 4: Klubowe tętno Śląska

26.05.2021 (środa)

  • Odcinek 5: Miejski aktywizm, miejskie wsparcie

02.06.2021 (środa)

Wydarzenie fb

UM Katowice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.