Zmiana daty Millenium Docs Against Gravity

Organizatorzy Millenium Docs Against Gravity, polskiego przeglądu kina dokumentalnego, poinformowali o zmianie daty festiwalu. Początkowo święto dokumentu miało zagościć w placówkach kulturalnych jeszcze w maju, jednak wobec otwarcia kin dopiero w ostatnich dniach miesiąca, okazało się to niemożliwe.

„Chcieliśmy zrobić festiwal zaraz po otwarciu kin studyjnych, żeby je wesprzeć. Mieliśmy nadzieję, że uda nam się zapewnić Wam spotkanie z najwyższej klasy kinem dokumentalnym w miesiącu, kiedy zwyczajowo odbywał się nasz festiwal. Pracowaliśmy na najwyższych obrotach, żebyśmy mogli zacząć tegoroczną edycję 21 maja i wszystko wskazywało na to, że tak się właśnie stanie. Dlatego przyjęliśmy decyzję o otwarciu kin dopiero 29 maja z ogromnym smutkiem oraz zaskoczeniem i napisaliśmy do rządu apel w celu przesunięcia daty otwarcia kin, co niestety okazało się niemożliwe.” – poinformowali organizatorzy w poście na portalu Facebook.

Przegląd odbędzie się od 3 do 12 września w kinach w całej Polsce, również w Katowicach. Millenium Docs Against Gravity, jak w ubiegłorocznej edycji, zagości w studyjnych placówkach kulturalnych: kinach Rialto, Kosmos oraz Światowid. Część online festiwalu potrwa od 16 września do 3 października.

Organizatorzy podkreślają, że jak co roku, dbają różnorodność tematów – z pewnością nie zabraknie więc tytułów traktujących o problemach współczesnego świata, polityce, ekologii oraz szeroko pojętej kulturze. 

Magdalena Kwaśniok
Magdalena Kwaśniok