Rondo Sztuki zaprasza na wystawę inspirowaną twórczością Olgi Tokarczuk

Wobec złagodzenia obostrzeń sanitarnych, już w piątek 7 maja Rondo Sztuki zainauguruje wystawę “Coś jest nie tak” – wernisaż ASP inspirowany twórczością polskiej pisarki, Olgi Tokarczuk.  

“Do wykonania prac inspirowanych twórczością noblistki zostało zaproszonych sześciu artystów, którzy w swojej praktyce wchodzą z odbiorcami w grę skojarzeń i niedomówień. Zatracają granicę pomiędzy człowiekiem, a roślinnością, prezentują pełne niepokoju przedstawienia flory i fragmenty ludzkiego ciała, podniesione do wymiaru sacrum. Norma i normalność nie są czymś stałym. Normalność jest tym, co społeczeństwo uważa za normalne, co jest przez nie akceptowane. Zapraszamy do tymczasowej świątyni pogranicza, wypełnionej ponadludzką, niezbadaną materią.” – skomentowali organizatorzy wydarzenia na portalu Facebook.  

Za wystawę odpowiadają Bogna Otto-Węgrzyn, Joanna Lewandowska (Ambroz), Dobrosława Rafalska, Anna Krztoń, Martyna Gaszczyk, Mateusz Rafalski, a jej kuratorką jest Joanna Lewandowska (Ambroz). Prace będzie można podziwiać w holu galerii do 8 czerwca. 

Magdalena Kwaśniok
Magdalena Kwaśniok