Majówkowa akcja szczepień w Katowicach

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek zaprasza mieszkańców województwa do skorzystania podczas majówki z tymczasowego punktu szczepień w Parku Śląskim.

Kto i na jakich zasadach może wziąć udział w akcji?

Ze szczepienia mogą skorzystać osoby znajdujące się w grupie wiekowej uprawnionej do szczepień, które posiadają już e-skierowanie. Nie jest konieczna wcześniejsza rejestracja – wystarczy przyjść i zaczekać na swoją kolej. Do dyspozycji będzie 2,5 tys. dawek, a szczepienie zostanie wykonane jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Zgodnie z harmonogramem:

  • 1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze,
  • 3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze.

W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

Gdzie i w jakich godzinach?

Specjalny punkt szczepień będzie działał od 1 do 3 maja w Parku Śląskim (przy hali wystaw „Kapelusz”) w godzinach od 8.00 do 18.00.

Dodatkowe informacje

W związku z innymi wydarzeniami odbywającymi się w tych dniach Park Śląski informuje o możliwych utrudnieniach przy wjeżdżaniu na jego teren oraz wprowadzeniu na ten czas innej taryfy płatniczej i formy poboru opłat. Zalecane jest korzystanie z komunikacji miejskiej. Więcej informacji w tym zakresie znaleźć można pod adresem http://www.parkslaski.pl/.

katowice.uw.gov.pl

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.