Rusza program “zanocuj w lesie”

Od początku maja rusza program Polskich Lasów Państwowych – “zanocuj w lesie”. Do akcji przyłączyło się również katowickie nadleśnictwo, które umożliwi amatorom bushcraftu i sztuki surwiwalu praktykowanie aktywności w centrum aglomeracji śląskiej bez obawy o złamanie przepisów dotyczących ochrony lasów. Program ma nie tylko wyjść naprzeciw oczekiwaniom osób już praktykujących biwakowanie, ale i zachęcać kolejnych mieszkańców Katowic i okolic do aktywności blisko natury.  

Wyznaczono dwa miejsca do rozpalania ogniska, które znajdują się na dostępnej do pobrania mapie i są zlokalizowane w Leśnictwie Imielin. Drewno na ewentualne rozpalanie ogniska należy przynieść ze sobą – obowiązuje zakaz pozyskiwania bezpośrednio z lasu drewna w celach opałowych, jak i zbudowania schronienia. 

Z wydzielonych miejsc może skorzystać każdy, jednak w przypadku pobytu na dłużej niż dwie noce oraz grupy większej niż dziewięcioosobowej w jednym miejscu, należy złożyć odpowiedni wniosek i uzyskać zgodę nadleśnictwa.  

Wszystkie potrzebne informacje oraz wnioski do pobrania znajdują się na stronie nadleśnictwa

Magdalena Kwaśniok
Magdalena Kwaśniok