Radni z Koszutki sadzą warzywne grządki dla mieszkańców

Z uwagi na obowiązujące ograniczenia sanitarne, radni Jednostki Pomocniczej nr 12 Koszutka nie mieli możliwości zaprosić mieszkańców do wspólnego sadzenia roślin na terenie dzielnicy – grządki z ziołami i warzywami stworzyli więc sami.

Jak podkreślają organizatorzy i wykonawcy przedsięwzięcia, jednym z podstawowych celów akcji jest promowanie społecznego ogrodnictwa: – Nasze warzywne grządki to projekt, który przede wszystkim ma zachęcić mieszkańców do samodzielnej uprawy ziół, warzyw i owoców na parapetach, balkonach, czy też podwórkach. Pamiętajmy, że to co uda nam się wyhodować w naszych doniczkach będzie zdrowsze i mniej obciążające dla środowiska naturalnego. Nasze mikro ogródki, oprócz walorów użytkowych, stanowią również wzbogacenie bioróżnorodności, cenny pożytek dla pszczół i innych zapylaczy. – skomentował Adrian Szymura, Przewodniczący Zarządu Jednostki Pomocniczej. – Chcemy, żeby mieszkańcy poprzez uprawę swojego kawałka ziemi zaczęli dbać o swoje podwórka i integrowali się ze swoimi sąsiadami. Własna grządka, to cenna lekcja cierpliwości i pokory wobec przyrody. To również relaks i satysfakcja.

Pierwsze grządki powstały w okolicach ul. Korfantego oraz ul. Słonimskiego, kolejna ma się pojawić przy ul. Iłłakowiczówny.

Magdalena Kwaśniok
Magdalena Kwaśniok