Finaliści „Kopalni Start-upów” wybrani

Znamy już pięciu finalistów konkursu na miejski start-up, którzy zawalczą o główną nagrodę w  wysokości 150 tysięcy zł, w tym ekwiwalent w wysokości 36 000 zł za dwuletni pakiet biura w Rawa.Ink. Laureatów poznamy  10 czerwca.

Za nami kolejny etap konkursu na miejski start-up „Kopalnia Start-upów” podczas którego z 10 wcześniej wyselekcjonowanych projektów jurorzy wyłonili 5 finalistów. Ci w finale powalczą o nagrodę finansową, biuro w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink oraz tytuł Laureata.  Podczas Demo Day, który odbył się 15 kwietnia uczestnicy zaprezentowali swoje pomysły w postaci 5 minutowej prezentacji  pitch speech oraz 3-minutowej rozmowy z jurorami w formie Q&A.

Wystąpienia potwierdziły dobry poziom zgłoszonych projektów. Przed finalistami teraz ostatnia prosta i ciąg dalszy pracy z mentorami, żeby do finału wyszlifować swoje projekty na błysk. Cieszę się, że w Katowicach znaleźliśmy tak wiele młodych, obiecujących firm z potencjałem. Wierzę, że nagroda finansowa pozwoli laureatom osiągać kolejne kamienie milowe na ścieżce rozwoju – podsumował Prezydent Katowic Marcin Krupa.

Teraz przed finalistami kolejne godziny pogłębionego mentoringu, który pozwoli przygotować finałowe wystąpienia. Z mentorami będą pracować przede wszystkim nad efektywnym zarządzaniem projektem i zespołem, skutecznym wdrożeniem innowacji oraz zbudowaniem odpowiedniego modelu finansowania. Wśród 5 wytypowanych przez jurorów projektów znalazły się:

1. TechnicGroup

2. Theraphy Cave

3. HealthBot AI

4. Maskup

5. Healthly

– Mimo pandemii udało nam się zorganizować studio transmisyjne w Miejskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Rawa.Ink, podkreślając jego rolę w kreowaniu ekosystemu innowacji w Katowicach. Internetowy charakter wydarzenia nie wpłynął na merytoryczny poziom prezentacji i atrakcyjność wystąpień. Teraz przed uczestnikami jeszcze cięższa praca podczas przygotowań do finału. Cieszymy się, że możemy im w tym wyzwaniu towarzyszyć – mówi Mariusz Jankowski, Naczelnik Wydziału Obsługi Inwestorów.

Wydarzenie było transmitowane w mediach społecznościowych, na stronach FB Strefa Innowacji Miasta Katowice oraz Katowice – oficjalny profil miasta.

– Chcieliśmy pokazać szerszej publiczności potencjał drzemiący w start-upach z naszego miasta. Myślę, że ta tematyka staję się coraz bardziej popularna i to głównie wśród młodych ludzi  – dodaje Jankowski.

Finał zaplanowany jest na 10 czerwca, a jego formuła będzie zależała od uwarunkowań związanych z epidemią. Wszelkie informacje na temat konkursu dostępne są na stronie:  www.kopalniastartupow.katowice.eu.

„Kopalnia start-upów” to pierwsza edycja konkursu, którego organizatorem jest Miasto Katowice. To pierwszy tego typu konkurs organizowany na Śląsku. Jego celem jest wybór najlepszych start-upowych projektów rodem z Katowic. Konkurs „Kopalnia Start-upów” stanowi realizację jednego z punktów „Umowy z mieszkańcami Prezydenta Miasta Katowice”.

UM Katowice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.