Urząd Miasta organizuje szkolenie dla lekarzy

W związku z rosnącą liczbą mieszkańców, którzy po przejściu choroby Covid-19 nie powrócili do pełni zdrowia, w Katowicach organizowane jest szkolenie on-line dla lekarzy POZ dotyczące postępowania w takich przypadkach.

Mamy świadomość, że nieokreślona do tej pory procentowo grupa osób po przebyciu Covid-19, nie powraca do pełni zdrowia. Osoby te wracają do codziennych zajęć, w tym część do pracy, lecz ich wydolność jest ograniczona lub mocno ograniczona. Ten problem będzie w przyszłości dotykał coraz większej liczby osób. Konieczne staje się rozpowszechnienie wśród lekarzy POZ, którzy na co dzień mają kontakt z pacjentami, informacji o sposobach postępowania w takich sytuacjach. Jako miasto chcemy pomóc lekarzom i dlatego organizujemy dla nich cykl szkoleń online – mówi Marcin Krupa, Prezydent Katowic.

Bezpłatne szkolenia online dla lekarzy przyjmujących pacjentów Katowicach poprowadzi prof. dr hab. n. med. Aleksander Sieroń – konsultant krajowy w dziedzinie angiologii, konsultant Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Dzięki zdobytej wiedzy przez lekarzy, mieszkańcy Katowic będą mogli skorzystać z ich fachowych porad i szybciej powrócić do pełni zdrowia i związanej z nim jakości życia.

Terminy:

  • czwartek 15 kwietnia 2021 r. w godz. 16:00–20:00 (brak miejsc, zapisy zakończone)
  • środa 21 kwietnia 2021 r. w godz. 16:00-20:00

Na szkolenie można zgłosić się bezpośrednio w Wydziale Polityki Społecznej Urzędu Miasta Katowice pod adresem e-mail: bartosz.kajdan@katowice.eu. W zgłoszeniu należy wskazać następujące dane:

1. Imię i nazwisko lekarza POZ:

2. Nazwa i adres poradni na terenie Katowic, w której przyjmuje pacjentów:

3. Adres e-mail, na który zostanie przesłany link do szkolenia:

Zgłoszenia będą przyjmowane do poniedziałku 19 kwietnia (włącznie). Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zapisów.

Szczegółowe informacje dot. zapisów znajdują się na stronie Urzędu Miasta Katowice: https://bit.ly/39YIE1h

To nie jedyne działanie mające na celu dbanie o zdrowie katowiczan w aspekcie Covid-19. W Katowicach ruszył projekt „rozRuszamy po covidzie!” skierowany jest do zaszczepionych katowiczan powyżej 60 roku życia, w ramach którego trener MOSiR odwiedza seniorów i układa indywidualny, prosty zestaw ćwiczeń. Dla tych, którzy na szczepienie jeszcze czekają, MOSiR Katowice przygotował specjalny film pokazujący serię prostych ćwiczeń do wykonania w domu. Trening prowadzą Małgosia i Kamil, instruktorzy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach.

Zasady projektu „rozRuszamy po covidzie!”

  1. Wizyta nie może być traktowana, jako zastępstwo rehabilitacji zleconej przez lekarza.
  2. W pierwszej kolejności kwalifikowane do wizyty będą osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 powyżej 60-roku życia.
  3. W niektórych przypadkach możliwe będzie odmowa wizyty.
  4. Wizyta jest bezpłatna.
  5. Maksymalny czas obecności trenera to 60 minut. Możliwe będą 3 wizyty u jednej osoby.
  6. Przed wejściem do mieszkania/domu trener będzie okazywał specjalną legitymację i zaświadczenie z MOSiR Katowice.
  7. Wizyta może zostać odwołana lub przesunięta z przyczyn niezależnych. 

Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.