Pożar budynku przy ul. Studziennej. Jest jedna ofiara śmiertelna

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek (2 kwietnia); około godziny 4:30 zastępy Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych nr 1, 2 oraz 3 zostały rozdysponowane do wezwania na ulicę Studzienną, gdzie jak zgłoszono, doszło do zadymienia budynku mieszkalnego. Ze zgłoszenia wynikało, iż w jednym z mieszkań wybuchł pożar – po przyjeździe na miejsce JRG stwierdzono, że ogniem zajęło się nie tylko mieszkanie, ale i dach budynku. 

Część mieszkańców zdążyła opuścić kamienicę przed przyjazdem strażaków, jednak w trakcie rozpoznania ratownicy znaleźli na poddaszu budynku nieprzytomną osobę poszkodowaną. Mimo ewakuacji poszkodowanego oraz przeprowadzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej kontynuowanej do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego, mężczyzny nie udało się uratować.  

Ratownicy na poddaszu znaleźli również drugą osobę, która w czasie szybkiej ewakuacji poprowadzonej przez ratowników pozostała przytomna, a po przekazaniu ZRM i przebadaniu, stwierdzono, iż nie wymaga dalszej hospitalizacji. Po akcji ratunkowej, działania strażaków w pierwszej kolejności polegały na ugaszeniu ognia, następnie zaś na pracach rozbiórkowych i zabezpieczeniu dachu. 

Przyczyny wybuchu pożaru nie są na ten moment znane. 

Magdalena Kwaśniok
Magdalena Kwaśniok