Mobilny punkt szczepień


Mobilny punkt szczepień dojedzie do osób, które nie mogą dotrzeć do przychodni – to rozwiązanie dla seniorów, osób niepełnosprawnych lub niesamodzielnych, które z różnych przyczyn nie mogą stawić się w punkcie szczepień.


Śląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia rozstrzygnął nabór na prowadzenie mobilnych punktów szczepień przeciwko COVID-19. Do realizacji szczepień wyjazdowych na terenie miasta Katowice, wybrany został Szpital Murcki Sp. z o.o. mieszczący się przy ul. Sokołowskiego 2 w Katowicach. Mobilny punkt szczepień dedykowany jest osobom, których stan zdrowia uniemożliwia samodzielne dotarcie do stacjonarnego punktu szczepień lub skorzystanie z transportu organizowanego przez jednostki samorządu terytorialnego.
Mieszkaniec, który chciałby skorzystać z możliwości zaszczepienia się w domu, musi w pierwszej kolejności skontaktować się ze swoją poradnią lekarza rodzinnego. Następnie lekarz zgłasza zapotrzebowanie na zaszczepienie pacjenta do Szpitala Murcki, który kontaktuje się z pacjentem w celu umówienia terminu szczepienia.

Urząd Miasta Katowice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@katowiceteraz.pl.