Rekord Guinnessa na Spodku?

Absolwent międzyuczelnianego kierunku arteterapia, Piotr Śnieguła, w ramach swojej pracy magisterskiej chce pobić rekord Guinnessa w najdłuższym koncercie na Tank Drumach.

Tematem jego pracy magisterskiej są rekordy; rekordy personalne, rekordy Polski, Guinnessa. Obecnie przygotowuje się do ustanowienia rekordu Guinnessa w najdłuższym koncercie na instrumentach zrobionych z butli po gazie o nazwie – tank drum. Wydarzenie będzie dwudziestoczterogodzinnym koncertem transmitowanym online. Choć obecnie studiuje na wydziale intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, koncert planuje zorganizować na Katowickim Spodku. Aby jednak do tego doszło musi opłacić wpisanie nowej kategorii do księgi rekordów Guinnessa. W tym celu prowadzi zbiórkę pieniędzy.

Jeśli uda mu się zebrać kwotę wymaganą do rejestracji rekordu na Spodku odbędzie się pierwszy dwudziestoczterogodzinny koncert. W rozmowie artysta zdradza więcej szczegółów.

Postanowiłem, że moim tematem przewodnim będzie mierzenie się z rekordami. Zgłębiam różne rekordy, piszę o nich, staram się je ustanawiać, rozmawiam z rekordzistami. Chciałem poszerzyć rekordy o wątek artystyczny, tak żeby moja praca magisterska pokazywała artystyczną drogę w tych rekordach.

Przygotowania To bardzo długi proces, bo okazuje się, że rekord Guinnessa wiąże się z dużymi kosztami. Skontaktowałem się z biurem rekordów w Poznaniu, które koordynuje ten rekord oraz ze Spodkiem w Katowicach, przekazałem im swój pomysł i z racji tego, że Spodek w tym roku obchodzi pięćdziesięciolecie to zarząd stwierdził, że taki rekord mógłby być ciekawym przedsięwzięciem powiązanym z jubileuszem.– Zdradza Piotr.

Michał Rajda
Michał Rajda