Lasy Murckowskie bezpieczne?

W odpowiedzi na apel Rady Miasta nadleśnictwo stworzy w Lesie Murckowskim teren ochrony. Rada Miasta apelowała o powstrzymanie wycinki drzew w Lasach Murckowskich, poparcie ekologów przyczyniło się do obrotu sprawy na ich korzyść, wycinki drzew nie będzie.

Mamy pozytywną odpowiedź Nadleśniczego pana Stanisława Jeziorańskiego w/s Zespołu Przyrodniczo- Krajobrazowego w lasach murckowskich! Dziękuję za szybkie i sprawne działanie. Teraz rozpoczynamy pracę nad szczegółami jego utworzenia! – pisze Marcin Krupa, Prezydent Katowic.

Obszar proponowany do utworzenia Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego w lasach murckowskich w pełni zasługuje na objęcie go tą formą ochrony z uwagi na wysokie walory przyrodniczo krajobrazowe, z urozmaiconą rzeźbą terenu i drzewostanem bukowym. Jest to miejsce często odwiedzane przez mieszkańców aglomeracji i jest miejscem rekreacji na wolnym powietrzu. – podaje w swoim oświadczeniu Nadleśnictwo.

Teraz konieczne jest ustalenie dokładnego obszaru Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego, w którym udział wezmą zaangażowane strony.

Michał Rajda
Michał Rajda