Amerykańska firma z branży IT zapewni nowe miejsca pracy lokalnym specjalistom

Hyland software zatrudnia specjalistów w kilkunastu krajach na świecie, m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz Japonii. W 2020 roku zatrudniła też 40 polskich specjalistów w nowo powstałym ośrodku badawczo-rozwojowym w Katowicach. W tym roku planuje dalszy rozwój.

Globalny lider technologii IT oferujący nowoczesne oprogramowanie do zarządzania treścią, chce do końca 2021 roku zatrudnić ponad 100 profesjonalistów z branży IT w swoim centrum badawczo rozwojowym w Katowicach.

– Na decyzję o inwestycji w Polsce wpływ miały czynniki gospodarcze, geopolityczne, stabilność ekonomiczna oraz dostępność wysokiej klasy specjalistów IT. Podczas dogłębnej analizy sześciu miast w Polsce, za najatrakcyjniejszą lokalizację uznane zostały Katowice, oferujące wsparcie nowym inwestorom oraz stwarzające odpowiednie warunki do rozwoju. Ten ostatni aspekt jest dla nas niezwykle ważny, jako że katowickie centrum Hyland odgrywa kluczową rolę w zwiększaniu naszych możliwości badawczo-rozwojowych na świecie oraz rozwijaniu naszego oprogramowania – mówi David Luzier, wiceprezes ds. badań i rozwoju w Hyland.

Zatrudnieni w Hyland programiści pracują nad doskonaleniem flagowych produktów firmy tworząc nowe funkcjonalności wspierające cyfrową transformację. Wykorzystują do tego nowoczesne technologie chmurowe oraz praktyki ciągłej integracji.

Portfolio produktów Hyland obejmuje zaawansowane aplikacje, których rozwój wymaga współpracy wielu zespołów. Dlatego w 2021 roku chcą znacząco powiększyć zespół ekspertów pracujących w katowickim centrum badawczo-rozwojowym.

– Obecność firmy Hyland w Katowicach potwierdza naszą silną pozycję w sektorze nowoczesnych usług biznesowych w skali kraju. Otwarcie centrum badawczo-rozwojowego to wzmocnienie marki naszego miasta na rynku nowych technologii. Oznacza to również szereg korzyści – nowe miejsca pracy, czy możliwość przyciągania nowych mieszkańców. Inwestycje takie jak ta to niewątpliwie zaproszenie dla młodych, ambitnych profesjonalistów, nie tylko z branży IT, którzy mogą zdecydować się na związanie swojego życia zawodowego i prywatnego właśnie z naszym miastem – przekonuje Marcin Krupa, Prezydent Katowic.

Michał Rajda
Michał Rajda