Nowe drzewa w centrum miasta

Trwa obiecana rewitalizacja zieleni miejskiej. Na Placu Kwiatowym i ulicy Trzeciego Maja pojawiają się nowe drzewa i krzewy. Na ulicach miasta już niedługo będzie zielono i nie tylko. Kolorowe drzewa i krzewy mające uatrakcyjnić przestrzeń miejską zostaną posadzone w centrum Katowic do kwietnia tego roku.

Chcemy, aby zieleni w Katowicach było jak najwięcej, szczególnie w miejscach tak ważnych, jak ścisłe centrum miasta. Rewitalizacja zieleni na tym obszarze to kolejny krok w tym kierunku. Jako miasto prowadzimy szereg działań, których celem jest zazielenianie naszego miasta, min. poprzez możliwość partycypacji mieszkańców i tzw. „zielony budżet”, sianie łąk, czy projekt wCOPdrzewo. – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Na Placu Kwiatowym posadzonych zostanie szesnaście wiśni pikowanych „Kazan” oraz piętnaście klonów czerwonych. Z kolei na 3-go Maja pojawi się dwadzieścia osiem klonów polnych, których uzupełnienie będą stanowić krzewy jałowca płożącego, cisu pośredniego, róże oraz pnącza bluszczu pospolitego. Wybrane gatunki drzew nie tylko znacząco poprawią estetykę, ale także zapewnią ciekawe warianty kolorystyczne nie tylko jesienią, ale nawet  zimą. Nową zieleń będzie cechować odpowiednia żywotność oraz optymalne tempo wzrostu. Ponadto wymieniona zieleń będzie przystosowana do naszego klimatu i warunków, jakie panują w ścisłym centrum miasta. Finalny efekt zobaczymy i będziemy mogli ocenić z końcem kwietna tego  roku.

Michał Rajda
Michał Rajda